GÜNDEM

İstanbul Arel Üniversitesi binası çöktü

İstanbul Küçükçekmece’de bulunan Arel Üniversitesi’nde yanındaki yapımı süren bir inşaatın istinat duvarının çökmesi sebebiyle yıkım yaşandı. Üniversite binasında yaşanan çökme sebebiyle bina ve çevresindeki apartmanlar tedbir amacıyla boşaltıldı. Ekiplerin yaptığı incelemenin ardından 6 binadaki 128 daire ve bir yurt binası tahliye edildi. Üniversite ise tedbir amaçlı bir süreliğine uzaktan eğitime geçti.

İstanbul Küçükçekmece ilçesinde yer alan Arel Üniversitesi’nin yanında yapımı devam eden inşaatın istinat duvarının çökmesi sonucunda büyük bir yıkım yaşandı. Yaşanan yıkım nedeniyle üniversite binası ve okulun çevresindeki apartmanlar tahliye edildi. Arel Üniversitesi’nde bir süreliğine uzaktan eğitim başladı.

İNŞAATIN İSTİNAT DUVARI ÇÖKTÜ

İstanbul Küçükçekmece ilçesi Sefaköy E-5 Karayolu üzerinde yer alan Arel Üniversitesi’nin hemen yanında yapımı devam eden bir inşaatın istinat duvarının çökmesi sonucunda üniversite binasında göçük oldu. Üniversite binası ve çevresindeki binalar tedbir amaçlı boşaltılırken hasarın boyutları günün ilk ışıklarında ortaya çıktı.

UZAKTAN EĞİTİME GEÇİLDİ

Yapılan ihbar üzerine olay yerine itfaiye, AFAD ve polis ekipleri sevk edildi. Öte yandan istinat duvarını doldurmak için hafriyat çalışmaları sürerken, tahliye edilen üniversite ise tedbir amaçlı bir süreliğine uzaktan eğitime geçti.

YURT BİNASINDAKİ 71 ÖĞRENCİ TAHLİYE EDİLDİ

Gece saatlerinde meydana gelen olayın ardından ekipler hem inşaat alanında hem de çöken üniversite binasında incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelerin ardından üniversitenin yakınında yer alan 6 binadaki 128 dairede yaşayan vatandaşlar ve bir yurt binasındaki 71 öğrenci tahliye edildi. Tahliye edilen vatandaşlar ise belediyeye ait otobüslerle otellere yerleştirildi.

Başa dön tuşu