SEYHAN

İstiklal Caddesi’ndeki saldırıda hayatını kaybeden 9 yaşındaki Ecrin ve babası Yusuf Meydan Adana’da toprağa verildi

İstiklal Caddesi’nde meydana gelen terör saldırısında hayatını kaybeden 9 yaşındaki Ecrin Meydan ve babası Yusuf Meydan Adana’da son yolculuğuna uğurlandı. Kızını ve kocasını terör saldırısında kaybeden acılı anne cenaze töreninde ayakta durmakta güçlük çekerken “Üzerimde kocamla kızımın kanı var” diyerek gözyaşı döktü.

İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırıda hayatını kaybeden Ecrin ve babası Yusuf Meydan’ın cenazesi memleketleri Adana’ya getirildi. Hava yolu ile Adana’ya getirilen cenazeler için havalimanında tören düzenlendi. Küçük Ecrin ve babasının Türk bayrağına sarılı tabutları uçaktan indirilirken yakınları gözyaşları döktü.

Acılı anne ayakta durmakta güçlük çekti

İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırıdan yaralı kurtulan Mevlüdiye Meydan, kızı ve eşinin fotoğraflarını öptü. Acılı anne ayakta durmakta güçlük çekerken  “Üzerimde kocamla kızımın kanı var” diyerek gözyaşı döktü. Havalimanında yapılan törenin ardından baba ve kızının cansız bedenleri polislerin omuzunda Cenaze aracına taşındı.

Baba kız toprağa verildi

Adana Havalimanı’nda Dudağın olan törenin ardından Yusuf Meydan’ın Merkez Seyhan ilçesinde bulunan evine getirilen cenazeler helallik alınmasının ardından toprağa verilmek üzere Kabasakal mezarlığına götürüldü. Mezarlıkta kılınan cenaze namazı sonrası baba kızın cansız bedenleri toprağa verildi.

Başa dön tuşu