GENEL

İtalya’dan Arda Güler sürprizi: Yapılan yorum heyecanlandırdı

Fenerbahçe’nin genç yeteneği Arda Güler, sarı lacivertliler kadar rakip takım taraftarları tarafından da büyük destek görüyor. Türkiye’nin genç yeteneği başarısıyla dünya basınında da geniş yer buluyor. Güler, İtalya’nın önde gelen gazetelerinden La Gazzetta dello Sport’a konu oldu. İtalya’da manşet olan Arda, herkesi gururlandırdı.

Önde gelen İtalyan gazetesi La Gazzetta dello Sport, Fenerbahçe’nin genç yıldızı Arda Güler’i manşetine taşıdı. Genç yaştaki başarıları ve yeteneği ile hem Fenerbahçe taraftarlarının hem de rakip takımların gözdesi olan Arda Güler, dünya basınında da kendisine sık sık yer buluyor. İnceleme yazısında genç yıldızdan övgüyle bahseden İtalyan gazetesi, ‘Böyle yetenek yüzyılda bir gelir’ ifadelerine yer verdi.

ARDA GÜLER MANŞETTE

Genç yetenek Arda Güler, Fenerbahçe’de bulduğu forma şansını en iyi şekilde değerlendiriyor ve her gün başarısının üzerine daha da fazlasını katarak ilerliyor. Kendisini geliştirmek için çok çalışan Arda, Türk futbolunun en potansiyelli futbolcusu olarak görülüyor. Takımında 10 numaralı formayı sırtında taşıyan Arda, La Gazzetta dello Sport manşetinde yer aldı. Genç yıldız için övgüler dizen gazete, ‘Özil’in 10 numarasını devraldı’, ‘Böyle yetenek yüzyılda bir gelir’ şeklinde ifadeler kullandı.

‘ARDA GÜLER 14 YAŞINDA KEŞFEDİLDİ’

İtalyan gazetesi tarafından verilen Arda Güler haberinde genç futbolcunun her spor programında yer aldığına da vurgu yapıldı. Arda’nın henüz 14 yaşındayken keşfedildiğini aktaran gazete, ‘Onu İstanbul’a getirmek için Türkiye’nin en zengin ailesinin müdahalesi gerekiyordu. Arda Güler, 14 yaşında Gençlerbirliği Akademisi’nde oynarken keşfedildi.’ ifadelerine yer verdi.

PEREİRA’DAN ARDA’YA ÖVGÜ DOLU SÖZLER

Fenerbahçe’nin eski teknik direktörü Vitor Pereira’nın Arda ile ilgili sözlerini de haberine taşıyan La Gazzetta dello Sport, Pereira’nın Arda için söylediği, ‘Gördüğüm en büyük yeteneklerden biri’ sözlerine de haberinde yer verdi.

 

Başa dön tuşu