SPOR

Ivan Bebek, Fenerbahçe-Dinamo Kiev maçının hakem listesinden çıkarıldı

Fenerbahçe’nin deplasmanda Dinamo Kiev ile oynayacağı maça 4. hakem olarak atanan Ivan Bebek, sosyal medyanın gündemine oturmuştu. 2015-2016 sezonunda UEFA Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe’nin Braga ile oynadığı maçtaki skandal kararlarıyla tüm tepkileri üzerine çeken Ivan Bebek’in tekrar Fenerbahçe maçına atanması gündeme bomba gibi düşmüştü. UEFA’dan saatler sonra değişiklik geldi ve Ivan Bebek, Dinamo Kiev-Fenerbahçe maçının hakem listesinden çıkarıldı.

Fenerbahçe’nin yıllar önce UEFA Avrupa Ligi’nde Braga ile mücadelesinde sarı lacivertlilere yönelik skandal kararları ve 3 kırmızı kartıyla büyük tepki çeken hakem Ivan Bebek, UEFA tarafından Dinamo Kiev-Fenerbahçe maçının 4. hakemi olarak atanmıştı. Ancak UEFA, bu karardan 2 saat sonra değişikliğe gitti ve Ivan Bebek yerine 4. hakem olarak başka bir isim atandı.

UEFA’DAN IVAN BEBEK KARARI

UEFA Avrupa Ligi B Grubu’nda temsilcimiz Fenerbahçe, deplasmanda Dinamo Kiev ile mücadele edecek. 3 Kasım 2022 Perşembe günü ekrana gelecek olan karşılaşmanın hakemleri belli oldu. Dinamo Kiev-Fenerbahçe karşılaşmasını Hırvatistan Futbol Federasyonu’nda hakem Duje Strukan yönetecek. UEFA, maçın 4. hakemi olarak ise Ivan Bebek’i atamıştı.UEFA’nın Ivan Bebek ataması sosyal medyada tepkilere neden oldu ve geçmişteki skandal kararlar hatırlatıldı. UEFA, yapılan itirazla sonucunda Ivan Bebek’i hakem listesinden çıkardı ve 4. hakem olarak Marin Vidulin’i atadı.

MAÇTA SKANDAL KARARLARA İMZA ATMIŞTI

2015-2016 sezonunda UEFA Avrupa Ligi’nde Fenerbahçe’nin Braga ile deplasmanda oynadığı maçı yöneten hakem Ivan Bebek, 3 kırmızı kart kararıyla skandala imza atmıştı. Fenerbahçe, İstanbul2da 1-0 yendiği Braga’ya deplasmanda 4-1 mağlup olmuştu. Bu mağlubiyette büyük payı olduğu söylenen Ivan Bebek, Fenerbahçe taraftarlarının tepkisini çekmişti. Bu maçtan sonra Ivan Bebek’in hakemlik hayatı da zora girdi. Elit kategoride olan Hırvat hakem, UEFA’nın kararıyla 2017 listesinde 1. kategoriye düşürüldü ve büyük maçlardan mahrum bırakıldı. Ivan Bebek, sadece Avrupa Ligi’nde zorluk derecesi az olan müsabakalarda görevlendirildi.

 

Başa dön tuşu