GÜNDEM

Kabine toplantısı kararları 24 Ekim 2022: Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan Tabipler Birliği talimatı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın başkanlığında Beştepe’de gerçekleştirilen Kabine toplantısı sona erdi. Toplantının ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Erdoğan, önemli açıklamalarda bulundu. Toplantıda alınan yeni kararları kamuoyuyla paylaşan Erdoğan’dan geçtiğimiz günlerde Türk Silahlı Kuvvetleri’ne yönelik kimyasal silah iftirası atan Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı için yargının harekete geçtiğini duyurdu.

Geçtiğimiz günlerde TSK’ya yönelik kimyasal silah iftirasında bulunan Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı ile ilgili açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuyla ilgili gerekli talimatı verdiğini söyledi ve ‘Sınır ötesi operasyonlara iftira atan Tabipler Birliği Başkanı ile ilgili yargı harekete geçmiştir.’ dedi. İşte Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından öne çıkan başlıklar…

YARGI HAREKETE GEÇTİ

Bugünkü Kabine toplantısının ardından kameralar karşısına geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TSK için kimyasal silah kullanıyor iftirasını atan Tabipler Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı ile ilgili de açıklamalarda bulundu. Konuyla ilgili gerekli talimatı verdiğini belirten Erdoğan, ‘Sınır ötesi operasyonlara iftira atan Tabipler Birliği Başkanı ile ilgili yargı harekete geçmiştir. Gerekirse yasal düzenlemeyle bu ismin üzerinde çalışmalarımız derinleştirilecek, gerekirse bu ismin değiştirilmesini sağlayacağız. Ülkesine ve ordusuna alçakça bühtan eden şahsın başında Türk’le başlayan kurumun başında olmasının milletin her ferdini rahatsız ettiğine inanıyorum.’ dedi.

‘MAHKEMELERİN VERECEĞİ KARARLARA GÖRE ADIMLAR ATILACAK’

Konuyla ilgili açıklamalarına devam eden Erdoğan, ‘Bu kişiyle mahkemelerin vereceği kararlara göre adımlar atılacaktır. Bu çerçevede ilgili bakanlarımıza Tabipler Birliği başta olmak üzere meslek örgütlerinde yeni yapıya geçilmesine yönelik mevzuat çalışmalarının hızlandırılması talimatı verdik. Terör örgütü destekçilerini buralardan temizleyerek bu yapıları kuruluş amaçlarına uygun faaliyetlere yoğunlaştırmakta kararlıyız.’ dedi.

TOGG AÇILIŞI

29 Ekim 2022 Cumartesi günü Türkiye’nin otomobili TOGG’un banttan indirme törenine katılacağını aktaran Cumhurbaşkanı Erdoğan, 25 Ekim 2022 Salı (yarın) ise Cumhuriyet tarihinin en büyük konut, işyeri ve arsa projesinin ilk temel atma töreninin gerçekleştirileceğini belirtti. Program akışından bahseden Erdoğan, ‘Cuma günü vizyon belgemizin tanıtım törenini Ankara Kapalı Spor Salonu’nda yapacağız. Kasım ayında Endonezya’da Bali’de yapılacak olan bir dizi yurt dışı programımız olacak. Önümüzdeki yıl vasıl olacağımız Cumhuriyetimizin 100. yılına büyük bir heyecanla, şevkle, coşkuyla hazırlanıyoruz.’ ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu