GÜNDEM

Kahramanmaraş’ta peş peşe depremler! Valilik açıklama yaptı

Bugün Kahramanmaraş Pazarcık ilçesinde saat 14.30 sularında 4.5 şiddetinde bir deprem meydana gelmişti. Sarsıntı Adıyaman başta olmak üzere çevre illerden de hissedilmişti. AFAD, saat 20.14 sularında 4.3 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldiğini açıkladı. Kahramanmaraş Valiliği, meydana gelen sarsıntıyla ilgili açıklama yaptı.

Kahramanmaraş bugün beşik gibi sallanıyor. Bugün saat 14.30 sularında Pazarcık ilçesinde meydana gelen 4.5 şiddetindeki depremin ardından saat 20.14 sularında 4.3 büyüklüğünde bir deprem daha yaşandı. Merkez üssü Pazarcık ilçesi olan ikinci depremin akşam saatlerinde meydana geldiği aktarılırken sarsıntının ardından olumsuz bir ihbar olmadığı bilgisine de yer verildi.

KAHRAMANMARAŞ’TA İKİNCİ DEPREM

Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde saat 14.30 sularında meydana gelen 4.5 büyüklüğündeki depremin ardından saat 20.14 sularında 4.3 şiddetinde bir deprem daha yaşandı. Depremle ilgili detayları paylaşan AFAD, depremin büyüklüğünü 4.3, derinliğini ise 5.28 km olarak aktardı. Ekiplerin her ihtimale karşı bölgeye sevk edildiği bilgisi de paylaşıldı.

KAHRAMANMARAŞ VALİLİĞİ’NDEN AÇIKLAMA

Art arda sarsıntıların meydana geldiği kentte vatandaşlar depremle birlikte büyük korku ve panik yaşarken Kahramanmaraş Valiliği’nden depreme ilişkin açıklama geldi. Valilik açıklamasında, ‘Değerli vatandaşlarımız; Pazarcık ilçemizde 20.10.2022 saat 20.14’te meydana gelen 4,3 büyüklüğündeki deprem sonrasında an itibarıyla olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır. Kahramanmaraş Afet Çalışma Gruplarımız tarafından tarama çalışmalarına ilgili kurumlarla koordineli bir şekilde devam edilmektedir. Vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Allah her türlü afetten korusun.’ denildi.

 

Başa dön tuşu