GÜNDEM

Kasım ayı bankaların promosyon ücretleri belli oldu! O bankanın yeni rakamı tam 13 bin 500 TL oldu

Kasım ayı maaş promosyonu duyuruları gelmeye başladı. SGK’nın yeni anlaşması sonrası bankalar rakamlarını yükseltiyor. 1 Kasım’dan itibaren emekliye 13500 TL promosyon ödeyecek banka belli oldu.

Kasım ayı bankaların promosyon ücretleri belli oldu! O bankanın yeni rakamı tam 13 bin 500 TL oldu. Milyonlarca emeklinin gözü kulağı Kasım ayında bankalar tarafından ödenecek olan maaş promosyonu rakamlarında. temmuz ağustos ve eylül ayları emekliler için çok güzel geçmiş Ekim ayında da promosyon süreci uzamıştı. Kasım ayının emekliler için önemi bir başka Çünkü Sosyal Güvenlik Kurumu tam 19 banka ile Yeni promosyon sözleşmesi imzaladı. Yapılan yeni sözleşmelerle artık maaş promosyonunda taban yükseltildi. yani kamu bankaları da Kasım ayından itibaren daha yüksek promosyon ödemesi vermek zorunda kalacak.

SGK ve bankalar arasında yapılan anlaşma sonrasında kamu bankalarının da promosyon rekabetine dahil olması ile birlikte rakamlar iyiden iyiye artacak. Şimdiden yeni rakamlar ortaya çıkmaya ve netleşmeye başladı. Gelen bilgilere göre kamu bankalarından sonra özel bankalarda rakamlarını arttırıyor. 1 Kasım 2022 tarihinden itibaren tüm bankalar maaş promosyonu fırsatlarını duyuracak gibi görünüyor. Kasım ayında emeklinin maaşına yatacak en yüksek rakam ise bu sabah belli oldu.

SGK BANKALARLA YENİ ANLAŞMA İMZALADI

Sosyal Güvenlik Kurumu geçtiğimiz günlerde bir açıklama yaparak bankalarla yeni anlaşma imzaladığını duyurmuştu. Emekliye maaş promosyonu ödenen ödeyen tam 19 banka ile sözleşme yenilendi. Bu Bankaların emekli vatandaşları ödeyecekleri en düşük taban promosyon ücreti 5.000 TL oldu. sözleşme öncesinde emekliye 750 TL ödeme yapan kamu bankaları sözleşme sonrasında artık 5 bin TL’den az promosyon veremeyecek. Bu durumda kamu bankaları bir kez daha yarışa dahil olmuş oldu. Kasım ayından itibaren başlayacak olan yeni sözleşmeye göre ödenecek olan maaş promosyonunda özel bankalarında rakam arttırması bekleniyor.

13 BİN 500 TL’YE YÜKSELECEK

Şu anda özel bankalarda 10 bin liraya varan promosyon fırsatı bulunuyor. kampanyaları değerlendirenler fatura ödeme talimatı verenler bankalardan nakit promosyon olarak 10.000 liranın üstünde rakam alıyor. ancak Türkiye Ekonomi Bankası müşteri potansiyelini genişletmek adına Kasım ayında daha da yüksek promosyon vermeye hazırlanıyor. Şu ana kadar rakamlar net olarak yayınlanmadı. Resmi açıklama yapılmadı. Ancak kulislerde dolaşan bilgilere göre Türkiye Ekonomi Bankası 1 Kasım tarihinden itibaren emekli vatandaşlara 13500 TL ödemeyi hazırlanıyor. Kasım ayında son günler yaklaşırken maaş promosyonu ile ilgili duyurunun da bankanın resmi internet sitesinden yapılması bekleniyor.

Başa dön tuşu