GÜNDEM

Kaza geçiren Binali Yıldırım hastaneden taburcu edildi! İşte ilk sözleri

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Azerbaycan programına eşlik eden ve Cebrayıl’den dönüşü sırasında trafik kazası geçiren AK Parti Grup Başkanvekili Binali Yıldırım, İstanbul’a getirilerek hastanede tedavi altına alınmıştı. Kaza sonrası ambulans uçakla Azerbaycan’dan alınarak İstanbul Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ne getirilerek tedavi altına alınan Yıldırım, bugün taburcu edildi.

Hastane çıkışında gazetecilera açıklamalarda bulunan Binali Yıldırım, ağır bir trafik kazası geçirdiklerini ve aracın birkaç takla attığını söyledi. İki kaburgasında kırık olduğunu söyleyen Yıldırım, başındaki kesik nedeniyle de iki kez ameliyat geçirdiğini açıkladı. İşte Binali Yıldırım’ın açıklamalarından öne çıkanlar…

AZERBAYCAN’DA TRAFİK KAZASI GEÇİRDİ

Azerbaycan’da yapılan Zengilan Uluslararası Havalimanı’nın açılışında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a eşlik eden AK Parti Grup Başkanvekili Binali Yıldırım ile AK Parti İstanbul Milletvekili Şamil Ayrım’ın içinde bulunduğu araç, Cebrayıl’den dönüşü sırasında virajı alamayarak kaza yaptı. Kazanın ardından Yıldırım ve Ayrım ilk olarak Azerbaycan’da bir hastanede tedavi altına alındı.

AMBULANS UÇAKLA İSTANBUL’A GETİRİLDİLER

Azerbaycan’dan ambulans uçakla İstanbul’a getirilen Yıldırım ve Ayrım’ın Başakşehir Çam ve Sakura Hastanesi’nde tedavisi başladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yıldırım’ı ziyaret için hastaneye gelmiş ve yaralılara geçmiş olsun dileklerini iletmişti. Kaza sebebiyle kafasında doku kaybı ve köprücük kemiğinde kırık olan Yıldırım, peş peşe ameliyatlara alındı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Binali Yıldırım’ın sağlık durumu ile ilgili sık sık bilgi paylaştı.

TABURCU EDİLDİ

Bugün tedavi gördüğü Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’nden taburcu edilen Binali Yıldırım, hastane çıkışında basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Azerbaycan’da dönüş yolunda kaza yaptıklarını söyleyen Yıldırım, ‘Rabbimize şükür ediyoruz, kazanın boyutuna göre elde ettiğimiz sonuç Rabbim sakladı, korudu. Milletimizin duası, eşimizin dostumuzun duası bizim bu kazadan yaralarla sağ çıkmamıza vesile oldu.’ dedi. Vücudunun çeşitli yerlerinde doku ve kas ezikleri olduğunu, kaza sonucu başında cerrahi müdahaleyi gerektiren bir kesik sebebiyle 2 kez ameliyat geçirdiğini aktaran Yıldırım, ‘Aileme, arayan, soran, gelen herkese ve sağlık çalışanı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.’ dedi.

TEDAVİSİ EVDE DEVAM EDECEK

Kaza haberini alan ve hemen Azerbaycan’a giden eşine ve çocuklarına özel bir teşekkür sunan Binali Yıldırım, ‘Özel teşekkürüm kazanın olduğu andan itibaren süratle Azerbaycan’a gelen ailem, eşim Semiha Hanım, çocuklarım Bahar, Büşra, Erkam ve Bülent’e ve bütün aileme. İyiyiz. Bundan sonra tedavimiz evde devam edecek. İhtiyaç olursa hekimlerimiz her zaman gerekli katkıyı sağlayacaklar. 7/24 her türlü zorluklara rağmen bizatihi gelerek bizi ziyaret eden bütün dostlarıma, vatandaşlarıma, çalışan arkadaşlarım yanımdan ayrılmadı. Milletimiz akın akın, gelebilen geldi. Dualarını eksik etmediler. Böyle bir milletin evladı olmanın gururunu bir kez daha yaşadım.’ ifadelerini kullandı.

 

Başa dön tuşu