SİYASET

Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener Adana’yı ziyaret etti

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adana’yı ziyaret etti. İki parti lideri Adana’nın Merkez Çukurova ilçesinde belediyenin düzenlediği ‘8,5 yılda 8’inci Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’ne katıldı. Burada Bir açıklamada bulunan Kemal Kılıçdaroğlu Adanalı vatandaşlara seslenerek “Sandığa gidin oyunuzu kullanın. Her bir oyunuzun demokrasi için çok ama çok önemi var” dedi.

Adana’da Çukurova Belediyesi tarafından düzenlenen ‘8,5 yılda 8’inci Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’ dün yapıldı. Temel atma törenine Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve iyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener de katıldı. Kemal Kılıçdaroğlu törene Bursa’dan gelirken Meral Akşener ise gündüz saatlerinde gelerek Kozan ve İmamoğlu ilçelerinde esnafı ziyaret etti. Ayrıca törene katılan isimler arasında İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar da vardı.

Kemal Kılıçdaroğlu’ndan sandığa gidin çağrısı

Törende kürsüye davet edilen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu Adanalılara seslendi. Sandığa gitme çağrısında bulunan Kemal Kılıçdaroğlu,”Sizden sadece bir şey istiyorum. Sandığa gideceksiniz sandık gelecek ve oy kullanacaksınız. Sandığa gidin oyunuzu kullanın. Her bir oyunuzun demokrasi için çok ama çok önemi var. Demokrasiyi getireceksiniz. O nedenle sakın ola ki seçim sırasında ‘bu sefer de gitmeyim, oy kullanmayayım’ demeyin. Sandığa gidin ve Türkiye’nin kaderini değiştirin” dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yaptığı konuşmanın ardından Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin iki parti lider ne Atatürk portresi takdim etti.

Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener akşam saatlerinde ise Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar’ın oğlu Mert Karalar ile Betül Özen’in düğününe katıldı.

Başa dön tuşu