ÇUKUROVA

KIZ ÖĞRENCİLERDEN ‘BAŞKANLIK’ KOMPOZİSYONU

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, Adana Kız Lisesi öğrencileri arasında düzenlediği “Siz Belediye Başkanı Olsaydınız Ne Yapardınız?” konulu kompozisyon yarışmasında ilk 4’e giren öğrenciler ile öğretmenlerini makamında ağırladı.

 

Dünya Lideri Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınına armağan ettiği bu reforma, kadının toplumdaki yerinin hakettiği yere ulaşmasının ilk adımı olduğuna dikkat çekti.
 

Adana’nın en eski eğitim kurumu olan Adana Kız Lisesi’nde düzenledikleri kompozisyon yarışmasında, hedeflerinin kız çocuklarını yerel yönetimlerde söz sahibi olmaya yönlendirmek olduğuna dikkat çeken Başkan Soner Çetin, “Her başarılı kadının arkasında bir kadın vardır, sözünden yola çıkarak, toplumda kadınlarımızın ne kadar önemli olduğunu bugün yakalanan başarılardan çok daha iyi anlıyoruz. Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk kadınına seçme ve seçilme hakkı vermesiyle, Türkiye siyasetinde ve yönetiminde kadınların önemli bir yere sahip olduğunu görüyoruz” diye konuştu.
 

Yapılan kompozisyon yarışmasındaki eserlerin birbirinden güzel düşüncelerle dolu olduğunu belirten Başkan Çetin, dereceye giren Hatice Yaren Eren, Didem Gök, Kübra Karadağ ve Aleyna Söyler’e çeşitli hediyeler takdim ederek, yarışmanın düzenlenmesinde emeği geçen eğitimcilere ve genç kızlara ziyarette eşlik eden Edebiyat Öğretmeni Feride Yavuz ile Okul Müdürü Fatma Yılmaz’a teşekkür etti.

 
 
 
 

Başa dön tuşu