SEYHAN

Kızı Ecrin ile birlikte hain saldırıda hayatını kaybeden Yusuf Meydan’ın Adana’daki evinde yas var

İstanbul’da dün İstiklal Caddesi’ndeki bombalı saldırıda 9 yaşındaki kızı Ecrin ile birlikte yaşamını yitiren Yusuf Meydan’ın Adana’daki evinde yas var. Taziye evinde terörü lanetleyen Meydan’ın kuzeni Talip Ünal, “Buradan teröre lanet olsun diyorum, başka diyecek bir şeyim yok” dedi.

Türkiye dün İstanbul’da İstiklal Caddesi’nde yaşanan bombalı saldırı ile sarsıldı. Bombalı saldırıda aile Bakanlığı çalışanı olduğu öğrenilen Yusuf Meydan 9 yaşındaki kızı Ecrin ile birlikte hayatını kaybetti. Yusuf Meydan’ın Adana’daki evinde taziye ziyaretleri başladı. Adana Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğünde görev yaptığı öğrenilen Yusuf Meydan’ın ailesi ile birlikte kardeşine kız istemek için İstanbul’a gittiği öğrenildi.

Kız istemek için gelmişlerdi

Ailesi ile birlikte kardeşine kız istemek için İstanbul’a gelen Yusuf Meydan, hafta sonu olduğu için ailesi ile beraber İstiklal Caddesi’nde gezintiye çıktı. Bu sırada yaşanan bombalı saldırıda Yusuf Meydan ve kızı Ecrin hayatını kaybetti. Yusuf meydanın Adana Merkez Seyhan ilçesinde bulunan taziye evinde kuzeni Talip Ünal terörü lanetledi. Ünal yaptığı açıklamada, “Kardeşine kız istemeye gittiler, kızı istediler. Bir gün geziye gitmişlerdi, dün akşam dönüp geleceklerdi. Taksime gezmeyi gittiler oradan çıkıp Adana’ya geleceklerdi. Taksim’de malum olay meydan geldi. Olay öncesi konuştuğumuzda pazar akşam dönecekti. Buradan teröre lanet olsun diyorum, başka diyecek bir şeyim yok. Diyecek bir şeyimiz yok takdiri ilahı. Onun kaderi de buymuş” dedi.

Başa dön tuşu