GÜNDEM

Koop Bakkal geliyor! Ucuz Ayçiçek yağı, toz şeker, bakliyat, süt ürünleri satışı yapacak! Açılış tarihi belli oldu

Koop bakkal nedir, ne zaman açılacak? Müjdeyi Cumhurbaşkanı Erdoğan verdi. Ucuz alışveriş yapmak isteyen vatandaşlar için bir fırsat daha doğacak.

Koop Bakkal geliyor! Ucuz Ayçiçek yağı, toz şeker, bakliyat, süt ürünleri satışı yapacak! Açılış tarihi belli oldu. Koop Bakkal projesi geliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün müjdeyi verdi. Tarım Kredi Kooperatif Marketler, yeni bir iş birliği yapmaya hazırlanıyor. Proje kapsamında vatandaşlara da ekonomik alışveriş imkanı doğacak. Ayrıca küçük esnafın da canlanması mümkün olacak.

Koop Bakkal projesi nedir, ne zaman başlayacak sorularının yanıtı merak ediliyor. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Tarım Kredi Kooperatifi marketleri ile ilgili yeni bir müjdeyi daha duyurdu. Son aylarda vatandaşların ekonomik alışveriş için Uğrak yeri olan Tarım Kredi Kooperatifi yeni bir işbirliğine daha imza atmaya hazırlanıyor. Tarım Kredi Kooperatif bünyesinde Koop Bakkal projesi başlıyor. Peki Koop Bakkal hangi illerde olacak? Koop Bakkal ne zaman açılacak?

KOOP BAKKAL PROJESİ NEDİR?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün vatandaşlara yeni bir ekonomik alışveriş imkanının müjdesini verdi. Tarım Kredi Kooperatifi marketler yeni bir işbirliği ile hem vatandaşlara ucuz alışveriş şansı sağlayacak hem de Bakkal formatında küçük esnaf desteklenecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan konu ile ilgili yaptığı açıklamada “250 nokta koopbakkal projemiz ile temel tüketim maddelerini bakkal formatında ulaştırmayı hedefliyoruz.” dedi.

Tarım Kredi Kooperatifleri Genel Müdürü Hüseyin Aydın da proje ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Koop-Bakkal hakkında konuşan Aydın, “Yılsonunda satış noktası sayısını bin 863’e çıkarmayı hedefliyoruz. Bu bizim kuruluş yılımız aynı zamanda. Geçen yıl 5,2 milyar TL olan ciromuzun bu yıl 12,3 milyar TL’ye çıkmasını bekliyoruz. Çalışan sayısında da yılsonunda 10 binli rakamlara geliriz.” dedi.

KOOP BAKKAL NE ZAMAN AÇILACAK?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamaları sonrasında Koop Bakkal açılış tarihi de merak edilmeye başlandı. Şu an için Net bir tarih verilmedi ancak 2023 yılında projenin başlayacağı öğrenildi. Kasım ayında Koop Bakkal projesi yürürlüğe girecek ancak 2023 yılında Türkiye genelinde 1000 şubeye ulaşacak.

HANGİ İLLERDE KOOP BAKKAL OLACAK?

Koop Bakkal hangi illerde açılacak sorusunun yanıtı da merak ediliyor. Bu konuda da ilk açıklama geldi. Projenin başlayacağı ilk iller şu şekilde;

*Konya

*Ankara

*Trabzon

*Sakarya

*Yozgat

*Tokat

Başa dön tuşu