GÜNDEM

KPSS sonuçları açıklandı: KPSS ÖSYM AİS sonuç sorgulama ekranı

Milyonlarca adayın merakla beklediği KPSS sonuçları açıklandı. Geçtiğimiz haftalarda tüm oturumları tamamlanan KPSS sınavının sonuçları büyük bir merakla bekleniyordu. Gözler ÖSYM’nin sonuçları açıklayacağı tarihe çevrilmişti. ÖSYM, KPSS sonuçlarının erişime açıldığını duyurdu. Milyonlarca aday KPSS sonuçlarını öğrenebilmek için sonuç sorgulama ile ilgili detayları araştırıyor.

Adayların katılım gösterdiği ve geçtiğimiz haftalarda tüm oturumların tamamlandığı KPSS sınav sonuçları bugün açıklandı.  KPSS sonuçları adaylar tarafından büyük bir merak ve heyecanla bekleniyordu. ÖSYM, yaptığı son dakika açıklaması ile KPSS sınav sonuçlarının açıklandığını duyurdu. İşte KPSS sınav sonuç sorgulama ekranı ve tüm detaylar…

KPSS SONUÇ SORGULAMA EKRANI

KPSS sınavına katılım sağlayan adaylar bugün açıklanan sınav sonuçlarına ÖSYM’nin https://sonuc.osym.gov.tr adresinden T.C. Kimlik numaraları ve aday şifreleri ile öğrenebilirler.

KPSS SONUÇLARI KAÇ YIL GEÇERLİ OLACAK?

2022 KPSS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından merak edilen bir diğer detay da sonuçların kaç yıl geçerli olacağı. 2022 KPSS sınav sonuçları, sonuçların açıklanmasından itibaren 2 yıl süreyle geçerli olacak. Fakat öğretmen adayları için 2022 KPSS sınavından elde edilen puanların geçerlilik süresi 1 yıldır. Belirtilen bu süreler içinde yeni bir sınavın yapılmaması durumunda sınav sonuçları bir sonraki sınavın sonucunun açıklanmasına kadar geçerliliğini koruyacaktır.

Başa dön tuşu