SİYASET

‘Kriz kahini’nden felaket senaryosu: 3. Dünya Savaşı fiilen başladı

Kriz kahini olarak da anılan New York Üniversitesi ekonomi profesörü Nouriel Roubini, Alman Der Spiegel açıklamalarıyla dünyaya korku saldı. 3. Dünya Savaşı’nın kesinlikle fiilen başladığını belirten Roubini, Er ya da geç Çin’in tayvan’a saldıracağını söyledi.

2008 ve 2018 krizlerini Önceden tahmin ederek dünyada kriz kahini olarak anılmaya başlanan New York Üniversitesi ekonomi profesörü Nouriel Roubini, yeni açıklamalarıyla gündeme bomba gibi düştü. Kendisine kriz kahini denilmesinden hoşlanmayan Roubini, yine Dünyaya korku Salacak ve lakabına yakışan açıklamalarda bulundu.

Fiilen 3. Dünya Savaşı başladı

Alman haber dergisi Der Spiegel’e Açıklamalarda bulunan Roubini, Ukrayna ve Siber uzayda 3. Dünya Savaşı’nın fiilen çoktan başladığını söyledi. İran ve İsrail’in çarpışma noktasında olduğuna dikkat çeken Roubini “NATO’nun Ukrayna savaşına çekileceği korkusundan ve Joe Biden yönetiminin ‘Çin’in Tayvan’a er ya da geç saldırmasını’ beklediğini dile getirdi.

Ekonomide ciddi bir problem bekleniyor

İran İsrail ve Çin ile ilgili problemlerin gelecek dönemde ortaya çıkacağını belirten Roubini, Ancak bunun öncesinde siyasi liderlerin bir an önce Rusya ve Ukrayna ile ilgilenmeleri gerektiğini dile getirdi. politikacıların aynı zamanda enflasyon ve durgunluk ile ilgili bir an önce önlem almaları gerektiğine dikkat çeken kriz kahini, ekonomi için yumuşak inişim mümkün olmadığını büyük bir problemin olduğunu söyledi.

Başa dön tuşu