GÜNDEM

Kulisler fıkır fıkır kaynıyor! 3 kamu bankası için bomba iddia: Promosyon 15 bin TL olacak, emekli gittiği yerden geri dönecek

Özel bankalar birbiriyle promosyon yarışı içindeyken kamu bankalarının Sessiz kalması dikkat çekmişti. Eylül ayının gelmesi ile birlikte üç kamu bankası için flaş iddia da gündeme geldi.

Bankalar arasında emekli promosyon rekabete özellikle Ağustos ayında çok hızlıydı. Ancak Eylül ayının gelmesi ile birlikte bazı bankalar rakamları düşürmeye başladı. promosyon konusunda en başından beri sessiz olan kamu bankaları ise hala sessizliğini korumaya devam ediyor. Ancak kulislerde kamu bankalarına ilişkin bazı bilgiler dolaşıyor. Kamu bankalarının maaş promosyonunu arttıracağı Hatta 15 bin TL’ye kadar yükseltecek konuşuluyor.

SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklisi vatandaşlar ile birlikte dul ve yetim aylığı alanlara verilen emekli maaş promosyonu için süreç hala devam ediyor. özel bankalar Ağustos ayında resmen birbiriyle büyük bir yarış içine girmiş ve promosyon tutarı nakit ödül fırsatları ile birlikte 10.000 TL’ye kadar yükselmişti. Ancak Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank bu konuda en başından beri sessiz kalan bankaları oldu. üç kamu Bankası 750 TL promosyon verirken emekli müşterilerini de tek tek özel bankalara kaptırmaya başladı. Kamu bankalarından bir atak bekleniyor ancak kulislerden Gelen iddialar Oldukça hızlı bir Yükseliş olacağını söylüyor.

15.000 TL EMEKLİ PROMOSYONU İDDİASI

Emekli promosyon konusunda hala sessiz olan Ziraat Bankası, VakıfBank ve Halkbank için bomba gibi bir iddia var. Bu 3 bankanın emekli vatandaşlara Eylül ayının ortalarından itibaren 15 bin TL Maaş promosyonu vereceği konuşuluyor. Henüz iddiaları doğrulayan bir açıklama banka yetkilileri tarafından yapılmadı ya da bankaların resmi internet sitesi üzerinden yapılan bir bilgilendirme bulunmuyor. Ancak kulisler fıkır fıkır kaynıyor. Çünkü özel bankaları bu süreçte 3 kamu bankasının müşterilerini kaptı promosyon fırsatı ile akıllarını çeldi. Bu sebeple artık kamu bankalarının da harekete geçeceği ve nakit promosyonda rakamlara yükselteceği konuşuluyor.

EN YÜKSEK PROMOSYON VEREN BANKA HANGİSİ?

Eylül ayında Bankaların emekli maaş promosyonu rakamları belli oldu. Şu anda en yüksek promosyonu Türkiye Ekonomi Bankası veriyor. 8200 TL Maaş promosyonu Sunam banka ev koşulsuz olarak bu ödemeyi yapıyor. Hemen ardından ise Yapı Kredi, Garanti Bankası, ING Türkiye, bank dönüyor. Türkiye İş Bankası da Eylül ayının gelmesi ile birlikte maaş promosyonunu yükseltti. İş Bankası’nın yeni promosyon tutarı 6000 TL oldu.

EYLÜL AYI BİTMEDEN MAAŞINIZI TAŞIYIN

Hala emekli maaşının taşımamış olanlar içinde sektör kaynaklarından uyarı geldi. başta da belirttiğimiz gibi Birçok banka Eylül ayında giderleri karşılamadığı gerekçesiyle emekli promosyon ödemelerindeki tutarı düşürmeye başladı. Uzmanlar ise Eylül ayı bitmeden maaşınızı taşıyım diyor çünkü Ekim ayında tutar daha da düşecek.

Başa dön tuşu