GÜNDEM

KYK borçlarının faizlerinin silinmesi maddesi TBMM’den geçti

Milyonların merakla beklediği KYK borç faizleri ile ilgili beklenen haber geldi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz aylarda KYK borç faizlerinin silineceğini duyurmuştu. TBMM Genel Kurulu’nda görüşülmeye devam edilen ‘Torba Kanun Teklifi’nin 7. maddesi ile Kredi ve Yurtlar Kurumu öğrenim kredisi borçlarının faizlerinin silinmesine ilişkin düzenleme Meclis’ten geçti.

TBMM Genel Kurulu’nda görüşmeleri devam eden ‘Torba Kanun Teklifi’nin 7. maddesi kabul edildi. Milyonlarca genci yakından ilgilendiren madde kapsamında KYK borçlarının faizleri silinecek. Öğrenciler borçlarının sadece aldıkları tutarını geri ödeyecek. İşte KYK borçlarının faizlerinin silinmesi ile ilgili tüm detaylar…

MECLİS’TEN GEÇTİ

KYK Borçlarının faizlerinin silinmesi ile ilgili tüm gelişmeler yakından takip ediliyor. TBMM Genel Kurulu’nda görüşmeleri devam eden ‘Torba Yasa Teklifi’ içerisinde yer alan KYK konusu ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Görüşmeler kapsamında teklifin 7. maddesi kabul edildi. Buna göre, KYK borçlarının faizleri silinecek ve borçlu öğrenciler sadece aldıkları kredi tutarı kadar geri ödeme yapacak.

FAİZLER SİLİNECEK

TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen 7. madde kabul edildi. Bu kapsamda yasanın tamamı görüşülüp yürürlüğe girdikten sonra KYK öğrenim kredisi borcu bulunan öğrenciler sadece aldıkları kredi tutarı kadar geri ödeme yapacaklar. Öğrencilerin borçlarındaki faizler silinecek.

KILIÇDAROĞLU ÇAĞRI YAPMIŞTI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz aylarda KYK konusunu ele almış ve gençlere çağrıda bulunmuştu. Temmuz ayında sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla gençlere seslenen Kılıçdaroğlu, ‘Gençlere sesleniyorum: Faizli KYK borçlarını ödemeyin! Bir sene içinde iktidara geliyoruz; sözünü verdiğim gibi, sizden sadece ana para talep edilecek, o da iş bulduğunuzda.’ demişti.

Başa dön tuşu