GÜNDEM

Maaş promosyonu bitti diye üzülmeyin! 1 Ekim itibariyle rakamlar güncelledi, bankalar rekor tazeleyecek

Emekli promosyonu ve kamu çalışanlarına ödenen maaş promosyonu bitti diye üzülmeyin. Ekim ayı ile birlikte promosyon rakamları güncellendi, bankalar rekor tazelemeye hazırlanıyor.

Emekli kamu çalışanları için bankaların maaş promosyon ödemeleri Eylül ayında rekor kırmıştı. Ekim Ayı’nın gelmesiyle birlikte promosyon ödemelerinin de sona ereceği konuşuluyordu ancak işin aslı öyle çıkmadı. Bugünden itibaren bankalar tüm rakamları güncelledi ve yeni dönem başladı. Promosyon için ödemeler arttıkça artmaya devam ediyor. Emekliye promosyon 10.000 TL’ye kadar yükselirken kamu çalışanları için ise 41.500 tl gibi rekor bir ödeme yapılacak.

Ağustos ve eylül aylarında hem emeklilere hem de kamu çalışanlarına binlerce lira maaş promosyon ödemesi verilmişti. Ancak Ekim Ayı’nın gelmesiyle birlikte promosyon ödemelerinin de sona ereceği iddia edilmişti. İşin aslı öyle çıkmadı. Bankalar Ekim Ayı’nın gelmesiyle birlikte rakamlarını daha da güncelledi. Emekliler ve kamu çalışanları için ödenecek promosyon rakamları da rekor düzeye ulaştı. Emekli 36 aylık sözü karşılığında 10.000 TL’nin üstünde promosyon ödemesi yapan bankalar, kamu çalışanlarına ise 4-5 yıllık değişen anlaşmalar doğrultusunda binlerce lira veriyor. Şu anda rekor Eskişehir Anadolu Üniversitesinde bulunuyor.

EMEKLİYE EN YÜKSEK 10.000 TL VERİLİYOR

Özel bankalar tarafından emekli vatandaşlara maaşı promosyon olarak en yüksek 10.000 TL ödeme yapılıyor. Türkiye ekonomi bankası ise bazı ek koşullarında yerine getirilmesi halinde promosyon rakamını 11.000 TL’ye kadar yükseltiyor. Maaş promosyonu almak isteyen emeklilerin 36 ay aynı bankadan maaş alma sözü vermesi gerekiyor. Buna ek olarak emekli vatandaşlar fatura ödeme talimatı vermeleri halinde ya da referans kampanyalarına katılmaları halinde daha yüksek promosyon alabiliyor. 1 Ekim tarihinden itibaren bankaların yeni rakamlarını da duyurmaları bekleniyor. Kamu bankalarından ise şu ana kadar yeni bir güncelleme açıklaması gelmedi. Yani ağustos ve eylül ayında olduğu gibi ziraat bankası Vakıfbank ve Halkbank promosyon konusunda sessizliğini korumaya devam ediyor.

KAMU ÇALIŞANLARI İÇİN DE MAAŞ PROMOSYONU VAR

Emeklileri olduğu gibi kamu çalışanlarına da maaş promosyonu ödeniyor. Bazı kurumlar daha önce yapılan sözleşmeleri güncelleyerek rakamları yükseltmişti. En yüksek ödeme ise şu anda Eskişehir Anadolu Üniversitesi personeline veriliyor. Anadolu üniversitesi yaptığı sözleşmeyle birlikte personellerine 41.500 TL promosyon ödenmesini garantilemişti. Eskişehir Osmangazi Üniversitesi ise tüm çalışanları için üç yıllık 31.000 liralık sözleşme yapmıştı. Eskişehir sağlık müdürlüğü çalışan 35.000 TL sözleşme yaparken Gaziantep Üniversitesi ise dört yıl için 35.000 TL’lik sözleşme imzaladı.

BUGÜN RAKAMLAR YENİDEN BELİRLENECEK

Emekli ve memurlar için 1 Ekim kritik tarih. Bankaların bugünden itibaren ödeyecekleri promosyon rakamlarını yeniden belirleyecekleri tahmin ediliyor. Özel bankaların rakam yükseltmesi beklenirken, kamu bankalarının da artık daha fazla müşteri kaybetmemek için bu yarışa dahil olacağı düşünülüyor. Çünkü Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halk Bankası bu süreçte binlerce müşteri kaybı yaşadı.

Başa dön tuşu