GÜNDEM

Malatya’da korkutan deprem! AFAD son dakika depremler

Malatya Battalgazi ilçesinde şiddeti 4.1 olarak ölçülen bir deprem meydana geldi. Sarsıntının çevre illerden de hissedildiği aktarıldı. Merkez üssü Battalgazi olan depremle ilgili açıklama yapan AFAD, şu ana kadar herhangi bir olumsuz ihbar alınmadığını bildirdi. Depremle ilgili Malatya Valisi Hulusi Şahin’den de bir açıklama geldi.

Malatya’nın Battalgazi ilçesinde meydana gelen 4.1 şiddetindeki deprem çevre illerden de hissedildi. Saat 21.34 sularında meydana gelen sarsıntı büyük korku ve panik yarattı. Yerin 11.27 kilometre derinliğinde meydana gelen depremle ilgili AFAD’dan yapılan açıklamada herhangi bir olumsuz ihbar alınmadığı bilgisine yer verildi.

AFAD AÇIKLAMA YAPTI

Malatya’nın Battalgazi ilçesinde saat 21.34 sularında meydana gelen ve büyüklüğü 4.1 olarak ölçülen depremle ilgili AFAD’dan açıklama geldi. Depremin şiddetini 4.1 olarak paylaşan AFAD, sarsıntının yerin 11.27 kilometre derinliğinde yaşandığını bildirdi.

MALATYA VALİSİ HULUSİ ŞAHİN’DEN AÇIKLAMA

Depremle ilgili bir açıklama da Malatya Valisi Hulusi Şahin’den geldi. Vali Şahin, bölgedeki tarama faaliyetlerinin devam ettiğini ve şu ana kadar herhangi bir olumsuz ihbar alınmadığını aktardı.

28 EKİM’DE DE AYNI ŞİDDETTE BİR DEPREM MEYDANA GELMİŞTİ

Öte yandan 28 Ekim 2022 tarihinde saat 22.16 sularında Malatya’nın Pütürge ilçesinde de yine 4.1 büyüklüğünde bir deprem meydana gelmişti. Korku ve panik yaratan depremde herhangi bir olumsuzluk yaşanmadığı bilgisi

Başa dön tuşu