MEDYA

Manken Sinem Üretmen ötanazi ile yaşamına son verdirdi

90’lı yıllara damgasını vuran manken Sinem Üretmen, ötanazi ile yaşamına son verdirdi. 51 yaşında olan ve kanserle mücadele ettiği öğrenilen eski mankenin ağrılarına dayanamadığı ve ve ötanazi yaptırdığı iddia edildi. Üretmen’in ölüm haberini Deniz Pulaş duyurdu. Pulaş, ‘Seni hiç unutmayacağım Sinem’ notuyla acı haberi paylaştı.

Bir dönemin en başarılı isimleri arasında yer alan başarılı manken Sinem Üretmen, 51 yaşında hayatını kaybetti. Eski model Üretmen’in kanserle mücadele ettiği ve hastalığın vücuduna yayıldığı öne sürüldü. Kanserle mücadele eden eski mankenin ağrılarına dayanamayarak ötanazi ile yaşamına son verdirdiğine dair iddialar da ortaya atıldı.

ESKİ MANKEN SİNEM ÜRETMEN HAYATINI KAYBETTİ

90’lı yılların popüler isimlerinden biri olan ve bir döneme damgasını vuran başarılı manken Sinem Üretmen, 51 yaşında hayata gözlerini yumdu. Uzun bir süredir ortalarda görülmeyen ve gözlerden uzak olan Üretmen’in kanserle mücadele ettiği ve hastalığın vücuduna yayılarak metastaz yaptığı iddia edildi. Üretmen’in ölüm haberini Sinem Pulaş duyurdu.

ÖTANAZİ İLE YAŞAMINA SON VERDİRDİ İDDİASI

Bir süredir kanserle mücadele ettiği ve hastalığın vücuduna yayılarak metastaz yaptığı ileri sürülen Sinem Üretmen’in ağrılarına dayanamayarak ötanazi ile yaşamına son verdirdiği iddia edildi.

SİNEM ÜRETMEN KİMDİR?

Bir döneme damgasını vuran eski manken Sinem Üretmen, 1 Ocak 1971 yılında dünyaya geldi. 1994 yılında izleyiciyle buluşan Bir Sonbahar Hikayesi filmi ile sevenlerinin karşısına çıktı. 1995 yılında Zıpçıktı, 1996 yılında Tatlı Kaçıklar ve 1998 yılında Örümcek dizilerinde rol üstlendi. Ünlü manken ayrıca Burak Kut’un Bebeğim ve Demet Sağıroğlu’nun Kınalı Bebek şarkılarının kliplerinde de oynadı.

ÖTANAZİ NEDİR?

Ötanazi, tıp dünyasında kişinin ölümünü talep etmesi olarak bilinmektedir. Ötanazi, kişinin isteyerek tıbbi yolla yaşamına son vermesi olarak adlandırılabilir. Ötanazi için ‘aktif’ ve ‘pasif’ olarak iki farklı tanımlama kullanılmaktadır. Ötanazi, bazı ülkelerde yasal bir işlem olarak uygulanıyor. Ötanazi, Türkiye’de yasal değildir. Hollanda, Belçika, Kanada, Lüksemburg, Avustralya ve ABD’nin bazı eyaletleri ile İspanya’da ötanazi yasal bir işlem olarak uygulanmaktadır.

Başa dön tuşu