MEDYA

MasterChef Burak Kaya diskalifiyenin eşiğinde! Burak Kaya Büşra kavgası MasterChef’e damga vurdu, jüri üyeleri çılgına döndü

TV8 ekranlarında yayınlanan MasterChef Türkiye yarışmasında lezzet yarışının aynında zaman zaman gerginlikler de yaşanıyor. Yarışmacılar arasında zaman zaman tansiyon yükselirken bu hafta sık sık tartışmalar ekrana geldi. Mavi takım kaptanı Büşra ile Burak Kaya arasındaki gerginlik yeni bölüme damga vururken son dönemde tartışmaların başrolünde olan Burak Kaya için diskalifiye iddiaları da ortaya atıldı. Son olarak Büşra ve Burak arasında yaşanan kavganın jüri üyelerini çok kızrdığı ve programda bir diskalifiye olabileceği öne sürüldü.

MasterChef Türkiye’nin 20 Ekim 2022 Perşembe akşamı ekrana gelen yeni bölümünde yarışmacılara ‘Alman Mutfağı’ konsepti verildi. Dün akşam dokunulmazlık oyununu kaybeden mavi takım bu konseptle leziz bir menü çıkarmayı hedeflerken kırmızı takım ise yakaladıkları başarıyı sürdürebilmek için yine en iyiyi yapacaklarını söyledi. Kırmızı takımda sakin bir çalışma yürütülürken mavi takım ise tam aksine oldukça gergin bir şekilde yoluna devam ediyor. Mavi takımda kazanma hırsı zaman zaman gerginliğin en üst seviyeye çıkmasına neden oluyor. Bu anlarda mavi takım yarışmacılarından Büşra ve Burak Kaya arasında yaşanan kavga bu gerginliği en şeffaf haliyle gösteriyor.

BURAK VE BÜŞRA BİRBİRİNE GİRDİ

MasterChef Türkiye’nin yeni bölümünde mavi takım kaptanı Büşra ile yine mavi takım yarışmacılarından Burak Kaya arasında kavga çıktı. Burak Kaya’nın yaptığı bir ürünü beğenmeyen kaptan Büşra, takım arkadaşı Gamze’den yeni bir mayonez yapmasını istedi. Burak’ın ısrarla ürünün tadının iyi olduğunu ve yeterli olacağını söylemesine rağmen Büşra’nın yeni bir mayonez isteği sürünce Burak, öfkeli bir şekilde Büşra’ya sitem ediyor. Burak’la tartışmak istemediğini söyleyen Büşra ise takım arkadaşına ‘Gider misin?’ diyor. Büşra’nın bu tavrı karşısında daha da sinirlenen Burak Kaya ise elindeki yemeği bırakıyor ve ‘Daha da el sürmem!’ diyor.

BURAK KAYA DİSKALİFİYE Mİ OLACAK?

Jüri üyeleri ve kırmızı takım yarışmacıları Burak Kaya ile Büşra arasında yaşanan kavgayı büyük bir şaşkınlıkla izlerken iki takım arkadaşı arasında yaşanan gerginlik sosyal medyanın da gündemine oturdu. Bu tartışma karşısında sosyal medya adeta ikiye bölündü. Bazı sosyal medya kullanıcıları Burak Kaya’ya hak verirken bazıları ise Büşra’nın haklı olduğunu ve Burak Kaya’nın son dönemde sürekli tartışmalarla gündeme geldiğini, tavırları ve çıkışları sebebiyle yarışmadan her an diskalifiye olabileceğini iddia etti. Burak Kaya ve Büşra kavgasının ardından iki yarışmacı için de diskalifiye gibi bir durum söz konusu olmadı.

Başa dön tuşu