GENEL

MEB öğretmen banka promosyonları arttı! Ödemeler o tarihte hesaplarda olacak

Milli Eğitim Bakanlığı merkez teşkilatı personelinin banka promosyonlarında artış yapıldı. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından revize edilen banka promosyon sözleşmesi kapsamında MEB merkez teşkilatında görev yapan personelin banka promosyonunda revizeye gidildi. Yapılan revize ile birlikte merkez teşkilatı personelinin promosyonu 25 bin 500 liraya yükseltildi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in talimatıyla merkez teşkilatı personelinin banka promosyon sözleşmesi revize edildi. 25 bin 500 liraya yükseltilen ödemelerle ilgili araştırmalar devam ederken ödemelerin hangi tarihte hesaplarda olacağı merak ediliyor. Aynı zamanda taşra teşkilatındaki personel için herhangi bir değişiklik olup olmadığı da merak edilen konuların başında yer alıyor. İşte konuyla ilgili tüm detaylar…

BANKA PROMOSYON ANLAŞMASI GÜNCELLENDİ

Milli Eğitim Bakanlığı, banka promosyon sözleşmesi ile ilgili açıklama yaptı. MEB tarafından yapılan açıklamaya göre, MEB merkez teşkilatında görevli olan personelin maaş, ücret ve diğer ödemelerinin yapıldığı Vakıflar Bankası ile personel başına 3 bin lira ödeme yapılacak şekilde 1 Ocak 2021 tarihinden itibaren geçerli olan ve üç yılı kapsayan banka promosyon anlaşması, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer’in talimatıyla güncellendi.

MAAŞ PROMOSYONU 25 BİN 500 LİRAYA YÜKSELTİLDİ

Konuyla ilgili Vakıflar Bankası Genel Müdürlüğü ile yapılan görüşmeler sonucunda 31 Aralık 2023 tarihinde süresi dolacak olan maaş promosyon sözleşmesi, iki yıl ilaveyle revize edildi. Bu kapsamda daha önce personel başına alınan 3 bin liraya ek olarak 22 bin 500 lira daha ödenerek maaş promosyonu 25 bin 500 liraya yükseltildi.

ÖDEMELER 16 KASIM’DA HESAPLARDA OLACAK

Bu yeni gelişmeyle birlikte MEB merkez teşkilatında görev yapan personelin revize edilen banka promosyon ücretlerinin hangi tarihte hesaplara yatacağı merak edilmeye başlandı. Vakıflar Bankası MEB şubesiyle imzalanan sözleşme kapsamında söz konusu banka promosyon ücretleri 16 Kasım 2022 tarihinde personelin maaş hesaplarına yatırılacak.

TAŞRA TEŞKİLATINDAKİ PERSONEL İÇİN DEĞİŞİKLİK OLMADI

Konuyla ilgili taşra teşkilatındaki personel için herhangi bir değişiklik olup olmadığı da araştırılmaya başlandı. MEB taşra teşkilatında görev yapmakta olan personelin bağlı bulundukları il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerinin daha önce aldıkları karar doğrultusunda sözleşme yaptıkları bankalarla çalışmalarını yürüttükleri bildirildi.

Başa dön tuşu