GÜNDEM

Merkez Bankası faiz kararı sonrası dolar da şaşırtan düşüş! Altın ve dolar fiyatları son dakika

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yüksek enflasyona rağmen faiz indirimine devam eden Merkez Bankası politika faizini yüzde 12’den yüzde 10.5’e indirdi. Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrasında dolardaki son durum merak konusu oldu.

Piyasaların merakla beklediğim Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Merkez Bankası para politikası kurulu saat 14’te yaptığı açıklama ile Faizin 1.5 puan düşürüldüğünü duyurdu. Bu kararla birlikte politika faizi yüzde 12’den yüzde 10.5 e indirildi. Merkez Bankası’nın politika faizi kararı sonrasında gözler dolar kuruna çevrildi. Ancak dolar kurunda beklenen olmadı. Faiz kararı öncesinde 18.60 TL seviyelerinde olan Dolar kuru şu sıralar düşmeye başladı.

FAİZ KARARI SONRASI DOLARDA SON DURUM

Merkez Bankası’nın aldığı faiz indirimi kararı sonrası dolar da yaşanacak gelişmeler vatandaşlar tarafından merakla takip ediliyordu. Şaşırtan faiz kararlarına bir yenisini daha ekleyen Merkez Bankası politika faizini yüzde 1.5 puan düşürdü. Böylece politika faizi yüzde 12’den yüzde 10.5’e indirildi. Merkez Bankası’nın bu kararı öncesinde 18.60 lira olan Dolar kuru ise kararın hemen ardından gerilemeye başladı. Dolar kuru şu saatlerde 18.56 TL seviyelerinde işlem görüyor.

MERKEZ BANKASI FAİZ KARARI SONRASI ALTINDA SON DURUM

Merkez Bankası faiz kararı sonrası altın fiyatları ise yükselişe geçti. Son dönemlerde dalgalı seyri ile dikkatleri üzerine çeken altın fiyatları şu saatlerde yükselmeye devam ediyor. Gram altın fiyatı Merkez Bankası faiz kararının ardından 977 lira seviyesini geçti.

Başa dön tuşu