MEDYA

Mika Can Raun gözaltına alındı: Türk lirasını klozete atıp dalga geçmişti

Türk lirasını klozete attığı anları sosyal medya hesabından paylaşan ve bu videoya gelen tepkiler üzerinden dalga geçen sosyal medya fenomeni Mika Can Raun gözaltına alındı. Ünlü fenomenin ‘Devletin Egemenlik Alametlerini Aşağılamak’ suçundan gözaltına alındığı aktarıldı. Karakola götürülerek ifadesi alınan Mika Can’ın ifade işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildiği öğrenildi.

Sosyal medya hesabından paylaştığı videolar ve yaptığı açıklamalarla sık sık gündem olan sosyal medya fenomeni Mika Can Raun, cinsiyet değiştirme süreciyle de kısa sürede geniş bir takipçi kitlesine ulaştı. Her hareketi çok konuşulan fenomenin geçtiğimiz günlerde paylaştığı bir video gündem olmuş ve tepki çekmişti. 100 lirayı klozete atan ve üzerine sifon çeken fenomenin bu hareketi başını yaktı.

TÜRK LİRASINI KLOZETE ATIP SİFONU ÇEKMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde 100 lirayı klozete attığı anları kayda alan ve bu anları sosyal medya hesabından paylaşan Mika Can Raun, bu hareketi yüzünden kendisine gelen tepkilere ise ‘Güzel ülkemin kanalizasyonuna 100 TL kazandırdım suç mu?’ şeklinde yanıt vermişti. Ünlü fenomenin bu hareketi İstanbul Emniyeti’ne bağlı Güvenlik Şube Müdürlüğü ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerini harekete geçirdi.

GÖZALTINA ALINDI

Fenomen Mika Can Raun olarak tanınan Mikail Can Kurnaz, 100 TL’yi klozete atıp üzerine sifon çektiği videosuyla tepkileri üzerine çekmişti. Bu görüntülerin ardından Türk lirasına hakaret ettiği gerekçesiyle polis ekipleri tarafından gözaltına alınan Mika Can Raun, ifade işlemlerinin ardından ‘Devletin Egemenlik Alametlerini Aşağılamak’ suçundan adliyeye sevk edildi.

 

Başa dön tuşu