GÜNDEM

Milyonlarca emekliyi üzecek gelişme! Bayram ikramiyesi iptal edildi, bu yıl hesaplara yatamayacak!

Bayram ikramiyeleri ile ilgili son dakika gelişmesi! Emekliler bu habere çok üzülecek. O banka artık bayram ikramiyesi yatırmayacak.

Milyonlarca emekliyi üzecek gelişme! Bayram ikramiyesi iptal edildi, bu yıl hesaplara yatamayacak! Milyonlarca emekliye Ramazan ve Kurban Bayramı öncesinde sağlanan bayram ikramiyesi ödemeleri ile ilgili flaş bir açıklama geldi. Akbank’ın bu kararı emekliyi şoke edecek. Çünkü Akbank artık emekliye bayram ikramiyesi ödemesi yapmayacak. çok sayıda emekli müşterisi olan ve yüksek maaş promosyon ödemeleri ile dikkatleri üzerine çeken Akbank, bu kararı ile birlikte müşteri kaybına uğrayacak gibi görünüyor.

Akbank’tan emeklileri üzecek yeni karar geldi. Maaş promosyon ödemeleri ile emeklilerin mutlu eden Akbank aldığı bayram ikramiyesi kararı ile de müşteri kaybedecek gibi görünüyor. Uzun zamandan beri Akbank’tan maaş alan emeklilerin verdiği hukuk mücadelesi sonuç verdi. Geriye dönük Bayram ikramiyeleri emeklilerin hesabına faizi ile birlikte yatacak. Aksandık tarafından yapılan açıklamada Davanın sonuçlandığı ve emeklilerin hesabına nakit ödeme yapılacağı bildirildi.

BİRİKMİŞ ÖDEMELER HESAPLARA YATACAK

Aksandık tarafından yapılan son dakika açıklamasında şu ifadeler kullanıldı:

“Değerli emeklilerimiz, sandığımız 2018-2022 yıllarına ilişkin bayram ikramiyelerini geriye dönük yasal faizleriyle birlikte siz kıymetli emeklilerimize ödeme kararı alınmıştır. SGK uygulamasına paralel olarak önümüzdeki dönemlerde de bu uygulamaya devam edilecek olup, birikmiş ödemelerin ekim ayı sonuna kadar yapılması planlanmaktadır.”

AKBANK’TAN KÖTÜ HABER VERİLDİ

Ancak Akbank emeklisine başka bir kötü haber daha geldi. Bir süredir Akbank’ın ödemediği Bayram ikramiyelerinin emekli personelinin hesabına toplu şekilde yapmaya başladığı belirtilirken sandık ikramiye için daha önce dava açan emeklilere bu ödemelerin yapılmadığı ifade edildi.

Akbank’tan gelen bilgiye göre çarşamba günü itibariyle dava açmayanlara ödeme yapıldı ancak dava açanlar resmen cezalandırılıyor. Sandık yetkilileri ise dava açanlara ikramiyenin neden ödenmediği konusunda herhangi bir açıklama yapmadı. Akbank’ın bu kararı milyonlarca emekli tarafından tepki ile karşılandı. Devletin verdiği yasal bir hak olan bayram ikramiyesi ödemelerini alamayan emekliler yeni davalar açmaya hazırlanıyor.

Başa dön tuşu