GÜNDEM

Milyonları ilgilendiren karar açıklandı! Tek bir dilekçe ile o tarihten önce girişi olanlar 3500 lira kazanıyor!

Milyonları ilgilendiren kararlar alınmaya devam ediyor. SSK ve Bağ-Kur’ milyonlarca insan yalnızca dilekçe vererek 3500 lira maaş kazanıyor. İşte çalışmanın detayları…

Milyonları ilgilendiren karar açıklandı! Tek bir dilekçe ile o tarihten önce girişi olanlar 3500 lira kazanıyor! 2000 yılından önce iş yeri açan ancak kayıt yaptırmayan vatandaşlar için SGK’dan müjdeli haberleri aldı. Sonrasında yaşadığı maddi sıkıntılardan dolayı kaydını resmiyete geçiremeyenler geriye dönük kredi ile çekilme imkanını elde ediyorlar.

Sosyal Güvenlik Kurumu, hizmetlerin birleştirilmesine dair tüm detaylar hakkında bilgi verdi. SGK’ya yazacağınız bir başvuru dilekçesinin hemen ardından paranızı çekebileceksiniz. Ancak konu ile ilgili son başvuru tarihini kesinlikle kaçırmamanız gerekmektedir. Başvuruda belirtilen tarih ve saatte başvurunuzu tamamlamış olmanız gerekiyor.

Emekli olmak uzun ve yorucu bir çalışmanın mükafatı olarak her insanın hayalidir. Erken emeklilik ise bazı kesimlerin çalışma koşulları ya da yaşadığı sorunlar sebebi ile bazı çalışanların beklentileri arasında yer alıyor. EYT yönetmeliğinin detayları büyük bir merakla beklenirken erken emeklilik için de fırsatlar bulunuyor. SGK’nın yaptığı bir yazılı açıklamaya göre 2000 yılından öncesinde dükkanını açmış bireyler, dilekçelerini verdikleri taktirde 8 yıl erken emekli olma hakkına sahip olabilecek. Ancak açtığınız iş yerinin kendi üzerinize kayıtlı olduğunu kanıtlamanız gerekmektedir.

ERKEN EMEKLİ OLABİLMEK İÇİN TEK ŞART YAZILI BAŞVURU

Ulusal Emeklilik Kurumu’na yazılı talep gönderdiğiniz taktirde bu koşulların sağlanması durumunda erken emeklilik hakkını kazanmış olacaksınız. 6-8 yıl arasında erken emekli olma hakkına sahip olacaksınız. Ancak bunun için SGK’ya yazmanız gereken bir yazılı talep bulunuyor. Ayrıca açılan iş yerinin erken emekli olmaya hak kazanabilmesi için 2000 yılından önce açılmış olması ve sizin adınıza olduğunu kanıtlamanız gerekmektedir. O sırada dükkan açtığını ancak BAĞ-KUR kaydı olmadığını kanıtlayan herkes bu kampanyadan faydalanabilecek.

MAAŞ NE KADAR OLACAK?

Alacağınız emekli maaşı, yatırdığınız prime göre değişiklik göstermektedir. Borç aldığınızda en yüksek primleri ödemek durumunda kalırsınız ve beraberinde daha büyük bir emekli maaşı alma hakkına sahip olursunuz. Ancak, en düşük primi ödemek isterseniz, en düşük emekli maaşından faydalanmak zorunda kalırsınız. 2022 yılının en düşük temel emekli maaşı 3.500 TL olarak kayıtlara geçti.

Başa dön tuşu