GÜNDEM

Milyonların beklediği ödemeler PTT’den hesaplara yatıyor! TC kimlik no sonu 0, 2, 4, 6 ve 8 olanlar yarın erkenden gitsin!

PTT’den milyonlarca aileye karşılıksız nakit ödeme veriliyor. TC kimlik no sonu 0,2,4,6 ve 8 olanlar hemen yarın ödeme alacak. Başvurular e-Devlet’ten yapılıyor.

Devlet, yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi aileler için kesenin ağzını sonuna kadar açtı. PTT’den başvuru yapan ailelere nakit yardım ödemesi müjdesi geldi. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelere 1.150 TL nakdi destek sağlanacak. Destek ödemeleri için başvurular e-Devlet’ten yapılacak. Başvurular açıldı, gerekli evrakları tamamlayan tüm vatandaşlar kış aylarında bu ödemeleri alabilecek.

Devlet desteği imkanları ara vermeden devam ediyor. Destek ödemelerinin büyük çoğunluğu PTT aracılığıyla veriliyor. Binlerce ihtiyaç sahibi aileye verilecek olan kış destekleri de yavaş yavaş şekillenmeye başladı. Bu kış elektrik tüketim desteğinin yanında vatandaşlara doğalgaz yardımı da verilecek. Devletin fatura yardımı için başvurular e-Devlet’ten yapılacak. Başvuru işlemlerinin sonunda onay alan vatandaşlara toplamda 1150 TL fatura yardımı verilecek. PTT aracılığıyla verilecek olan doğalgaz desteği ödemeleri için başvuru süreleri ve kanalları da açıklandı.

MÜJDEYİ CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN VERDİ

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçtiğimiz günlerde yapılan Kabine Toplantısı sonrasında kameralar karşısına geçerek ihtiyaç sahibi aileler için peş peşe müjdeleri vermişti. O müjdelerden biri de doğalgaz tüketim desteği olmuştu. Yardıma muhtaç ve ihtiyaç sahibi ailelere verilecek olan ödemelerden biri olan doğalgaz tüketim desteği için başvurular da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının hemen ardından başladı.

BAŞVURULAR E-DEVLET’TEN YAPILIYOR

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı sonrasında yaptığı millete sesleniş konuşması sırasında doğalgaz tüketim desteği ile ilgili önemli açıklamalarda bulunmuştu. Geçtiğimiz yıl ilk defa ödenen doğalgaz tüketim desteğinin bu yıl da devam edeceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, ev sahibi ya da kiracı olmanın doğalgaz tüketimi desteğinden faydalanmak için fark etmeyeceğini dile getirdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasının devamında ise başvuruların 5 Eylül tarihinden itibaren e-devlet üzerinden yapılacağını bildirdi. Vatandaşlar doğalgaz tüketimi desteğinden faydalanmak için e-devlet girişi yaparak başvuru işlemlerini tamamlayabilecek.

HANE BAŞINA 1150 TL DESTEK

Doğalgaz tüketim desteği ödemeleri hane başına 1150 TL olarak verilecek. Aynı zamanda kronik hastalığı olan ve yaşam destek cihazına bağlı olanlar için doğalgaz yardımı yüzde 5 daha fazla ödenecek. Ödemeler vatandaşlara PTT aracılığı ile yapılacak. Hak sahibi vatandaşlar t.c. kimlik kartları ve Son aya ait doğalgaz faturaları ile birlikte PTT şubelerine giderek yardım ödemelerini alabilecek. Doğalgaz yardımı için en önemli Kriter de belli oldu. Hane içinde kişi başına düşen gelir Asgari ücretin üçte birinden az ise yani 1833 TL altında kişi başına gelir var ise doğalgaz tüketim desteği ödemelerinden faydalanmak Mümkün olacak.

ELEKTRİK TÜKETİM DESTEĞİ DE VERİLİYOR

Dar gelirli ve yardıma muhtaç ailelere doğalgaz yardımının yanı sıra devlet tarafından elektrik tüketim desteği de veriliyor. Bu iki ödemeden faydalanmak isteyen vatandaşların yukarıda da belirttiğimiz gibi gelir kriterine uygun olmaları halinde e-devlet aracılığı ile başvuru yapmaları gerekiyor.

Başa dön tuşu