GÜNDEM

Motorine kallavi indirim! Araç sahipleri akaryakıt almak için gece yarısını bekleyin: Fiyatlar fena çakılacak

Benzin ve motorin fiyatları son dakika gelişmeleri yaşanıyor. Brent Petrol de yaşanan büyük düşüş sonrasında akaryakıt fiyatları ile ilgili yeni gelişmeler geldi. Cumartesi günü yapılan İndirimin ardından motorinin litre fiyatına bu gece yarısı yeni bir indirim daha geliyor. Motorin fiyatları yarından itibaren düşecek. İşte son dakika akaryakıt indirimi müjdesi…

Motorine kallavi indirim! Araç sahipleri akaryakıt almak için gece yarısını bekleyin: Fiyatlar fena çakılacak. Benzin ve motorin fiyatları düşmeye devam ediyor. Brent petrolün varil fiyatının da yaşanan gerileme ile birlikte cumartesi günü büyük İndirimin uygulandığı motorinin litre fiyatına bir indirim daha geliyor. Araç sahipleri bu gelişmeyle birlikte zil takıp oynayacak. Çünkü motorinin litre fiyatı yeniden düşüyor Ve indirim bu gece yarısından itibaren geçerli olacak. Yani yarından itibaren motorinin litresi fiyatı değişecek. Güncel motorin ve akaryakıt fiyatları ile ilgili tüm detaylar haberimizde…

Araç sahiplerini yakından ilgilendiren son dakika haberi geldi. Tüm dünyada yaşanan ekonomik sorunlar ve enerji krizi ile birlikte artan brent petrol fiyatları gerilemeye başladı. Geçtiğimiz hafta gerileme etkisini gösteren ve 100 doların altına düşen brent petrol bu hafta ise rekor bir düşüşle 90 dolar bandına kadar geriledi. brent petrolün varil fiyatının da Yaşanan bu dişsiz Türkiye’de de akaryakıt fiyatlarını yakından ilgilendiriyor. Ve son gelişmeler ile birlikte cumartesi günü benzin ve motorin indirim fiyatına indirim uygulanmıştır. Araç sahiplerine az önce de yeni bir müjdeli haber geldi. Bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere motorinin litresine indirim geliyor. Peki 10 Ağustos 2022 motorin litre fiyatı ne kadar? Güncel benzinin litre fiyatı kaç TL?

SON DAKİKA: MOTORİNİN LİTRESİNE İNDİRİM

Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan krizin Petrol üzerindeki etkisi yavaş yavaş bilinmeye başladı. Artan fiyatlar da geri çekiliyor. Ancak kış aylarına doğru Rusya ve Avrupa ülkelerinde başlaması muhtemel olan enerji krizi öncesinde Petrol de neler yaşanacak Piyasalar tarafından yakından takip ediliyor. Eğer düşüş trendi devam ederse brent petrolün varil fiyatlarının 80 dolara kadar girileceği konuşuluyor. Petroldeki düşüş araç sahiplerini de yakından ilgilendiriyor. Çünkü gerileyen brent petrol fiyatları sayesinde Türkiye’de akaryakıt fiyatlarına indirim uygulanıyor. Sektör kaynaklarından gelen son bilgiye göre 10 Ağustos çarşamba gününden itibaren geçerli olmak üzere motorinin litre fiyatına 1 TL indirim uygulanacak. Şu an için benzin ve LPG fiyatlarında ise herhangi bir değişiklik beklenmiyor.

GÜNCEL AKARYAKIT FİYATLARI 9 AĞUSTOS 2022

Motorin indirimi öncesinde 9 Ağustos 2022 günü güncel akaryakıt fiyatları ise şöyle oldu;

Benzinin litresi İstanbul’da 20 lira 12 kuruş, Ankara’da 20 lira 17 kuruş ve İzmir’de 20 lira 15 kuruşa, motorinin litresi ise İstanbul’da 23 lira 39 kuruş, Ankara’da 23 lira 51 kuruş, İzmir’de ise 23 lira 52 kuruşa satılıyor.

Başa dön tuşu