YAŞAM

Muhtemelen daha önce hiç duymadınız! Tıraş köpüğü kullanarak tencere ve tavalarınızı ilk günkü gibi tertemiz yapabilirsiniz

Tıraş köpüğü, evinizde kullanabileceğiniz en şaşırtıcı solüsyondur. İster inanın ister inanmayın, başka hiçbir ev temizlik ürünü tıraş köpüğünün sahip olduğu temizleme gücüne sahip değildir. Tencerelerinize, aynanıza ve hatta halınıza püskürtün. Bu, herkesin bilmesi gereken altın değerinde bir temizlik tüyosu!

Hemen başlayabilmeniz için tıraş köpüğünün en iyi 10 kullanımını sizler için listeledik! 1 ve 3 numaralı ipuçlarına çok dikkat edin çünkü kesinlikle kaçırmak istemezsiniz!

Banyodaki aynanızı temizleyin!

Aynanızdaki sisli görüntüden nefret ediyorsanız, bu dahice ipucu için bize kesinlikle teşekkür edeceksiniz. Bundan böyle haftada bir kez aynanızı tıraş köpüğü kullanarak temizleyin. Islak bir bezle silin, aynanız buğulanmadan güzel bir duş alabileceğinizi göreceksiniz. En ucuz tıraş köpüğü markası bile en iyi sonucu verecektir. Bir sonraki püf noktası için okumaya devam edin!

Kötü kokuları yok edin

İkinci ipucu hem banyo hem de tuvaletler için uygun. Hoş olmayan kokuların uzun süre gizlice barındığı iki alan. Temizlik için birçok temizleyici iş görür, ancak bu her zaman kokunun ortadan kalktığı anlamına gelmez. Telaşlanmayın: Tıraş köpüğü kullanarak bu kötü kokuları yok edebilirsiniz! Tüm bölgeye tıraş köpüğü uygulayın, 30 dakika bekleyin ve ıslak bir bezle silin. Pis kokular gitmiş olacak!

Kırmızı şarap lekeleri

Giysilerinizdeki veya döşemelerinizdeki kırmızı şarap lekesi kadar sinir bozucu bir şey yoktur, ancak bu lekelere karşı tıraş köpüğü kadar iyi gelen çok az çözüm vardır. Tıraş köpüğünü lekeye nazikçe uygulayın ve birkaç dakika bekletin. Yine nemli bir bezle silin. Lekenin bir kısmı kalırsa bu işlemi tekrarlayın.

Ucuz halı temizliği

Kirler ve kötü kokular genellikle nerede toplanır? Doğru tahmin ettiniz, halınızda. Uzmanlar bile tıraş köpüğünün bu mucizevi etkisi konusunda hemfikir. Hatta bazı halı yıkama şirketleri bunu işlerinin standart bir parçası olarak bile kullanıyor.

İlk önce halınızı süpürün. Ardından tıraş köpüğünü uygulayın ve köpüğü halıya eşit şekilde uygulamak için hafif nemli bir sünger alın. Yeniden yaklaşık 30 dakika bekleyin ve tıraş köpüğünü süpürmek için elektrikli süpürge kullanın. Halınız tekrar tertemiz olacak!

Takılarınız yeniden parlasın!

Eskiden çok daha iyi görünen ve şimdi evinizin bir köşesinde duran takılarınız mı var? O halde bu güzel aksesuara artık yeni bir soluk getirme şansınız var. Üstelik çok basit: Kolyenizi veya bileziğinizi birkaç dakika tıraş köpüğünün içinde bekletin, ardından bir parça kağıt havluyla silerek temizleyin. Mücevherat cilaları normalde oldukça pahalı ürünlerdir, fakat bu ipucu sayesinde onları satın almanıza gerek kalmayacak!

Araba koltuklarını temizleyin

Arabadaki lekeler ve kötü kokular da istenmeyen durumlardan biridir. Özellikle işe düzenli olarak arabayla gitmeniz gerekiyorsa veya uzun yolculuklara çıkmayı seviyorsanız. Bu püf noktası da oldukça basittir ama ellerinizi kullanmanız gerekiyor. Koltukları tıraş köpüğüyle kaplayın ve döşemeyi iyice ovalayın. Köpüğün bir süre emilmesine izin verdin, ardından bir bez ve ılık suyla silin.

Fırının içine yeniden bakabilmek

Şunu hayal edin: lezzetli bir pasta yaptınız ama fırına attığınızda kirli, yağlı fırın camı yüzünden kekin düzgün kabarıp kabarmadığını anlayamıyorsunuz. Peki ya böyle bir şeyi nasıl temizlersiniz? Elbette cevabı biliyorsunuz: tıraş köpüğü. Tıraş köpüğü, yüzeylerdeki yağların giderilmesinde oldukça etkilidir. Tek yapmanız gereken fırınınızın camını tıraş köpüğüyle ovalamak, bir süre bekletmek ve ardından ıslak bir bezle silmek!

Pırıl pırıl parlayan, tertemiz tencereler

Tencereler, her daim temiz olmasını istediğimiz mutfak gereçlerindendir. Çünkü ne kadar temiz olurlarsa yemeğinizin kalitesi o kadar artar. Bulaşık makinesi bile tencerelerin üzerinde kalan yağlı tabakayı tek başına çözemez ve her defasında süngerle ovalamak can sıkıcı olabilir. Bunun çözümü de yine tıraş köpüğü. Köpük, tavadaki yağı yumuşatır, böylece ıslak bir bezle kolayca silebilirsiniz!

Pırıl pırıl bir lavabo

Banyodaki lavabo genellikle kirlerin toplanma yeridir. Haftada bir kez tıraş kremi ile sert bir şekilde ovalayarak bu dertten kurtulabilirsiniz. Yağa ve kirlere elveda! Bu arada, bu yöntemi küvet veya duşakabin için de kullanabilirsiniz, aynı etkiyi gösterecektir.

Lekelerden arınmış paslanmaz çelik!

İster ısıtıcı, ister lavabo veya masa ayakları olsun, paslanmaz çelikten yapılmış her şey tıraş köpüğü ile mükemmel bir kombinasyon oluşturur. Söz konusu temizlik olduğunda elbette. Tıraş köpüğü birçok pahalı temizleyicinin aksine, paslanmaz çeliği temizler ve yağdan arındıran ince bir katman oluşturur!

Başa dön tuşu