SEYHAN

Nakit yok bahanesini duyan Adanalı davulcu kredi kartıyla bahşiş topladı

Yaz aylarında kavurucu sıcaklıklarla gündemden düşmeyen ve termometreleri patlatan sıcaklıklarla sık sık manşetlerde yerini alan Adana’da bu kez kredi kartıyla bahşiş toplayan bir davulcu gündem oldu. Bahşişi pos cihazıyla toplayan Adanalı davulcu gündeme bomba gibi, düştü. Sosyal medyanın gündemine oturan görüntülere beğeni ve yorum yağdı.

Yaz aylarında kavurucu sıcaklıklarla gündemden düşmeyen ve termometreleri patlatan sıcaklıklarla sık sık manşetlerde yerini alan Adana’da bu kez kredi kartıyla bahşiş toplayan bir davulcu gündem oldu. Bahşişi pos cihazıyla toplayan Adanalı davulcu gündeme bomba gibi, düştü. Sosyal medyanın gündemine oturan görüntülere beğeni ve yorum yağdı. Adana’da nakit yok bahanesini duyan bir davulcu kredi kartıyla bahşiş toplamaya başladı. Nakit yok yanıtını almaktan sıkılan davulcu yanında pos cihazı taşımaya başladı. Adanalı davulcunun pos cihazıyla bahşiş toplaması sosyal medyada gündem oldu. İlginç görüntülerin yayılmasının ardından kardeşinin nişanında pos cihazıyla kendisinden bahşiş istenilen Mahfuz Taş isimli bir vatandaş gazetecilerle röportaj yaptı. İşte detaylar…

POS CİHAZIYLA BAHŞİŞ TOPLAYAN DAVULCU

Olay, Adana’nın Seyhan ilçesinde bir nişanda yaşandı. 5 Temmuz 2022 tarihinde Abdullah-Elif çiftinin nişan töreninde yaşanan olay sosyal medyanın gündemine yerleşti. Nişan töreninde halay çeken misafirler davulcunun bahşiş topladığı anlarda bahşişlerini vermeye başladı. Davulcunun nişanlanan Abdullah Taş’ın ağabeyi Mahfuz Taş’ın yanına gelmesinin ardından ağabey Mahfuz Taş, ‘Çok bahşiş dağıttım üzerimde kalmadı’ yanıtını verdi. Bu cevap üzerine pos cihazı getiren davulcu herkesi şaşkına çevirdi. Davulcunun kendisine pos cihazı getirmesi karşısında büyük şaşkınlık yaşayan Mahfuz Taş, bahşiş ödemesini kredi kartıyla yaptı.

‘ARTIK DAVULCULAR DÜĞÜNLERE POS CİHAZI İLE GİDER’

İlginç anlar cep telefonu kameraları tarafından kayıt altına alınırken görüntüler sosyal medyada viral oldu. Pos cihazıyla bahşiş toplayan Adanalı davulcu çok konuşuldu. Görüntülerin kısa sürede yayılmasının ardından gazetecilere röportaj veren Mahfuz Taş, kardeşinin nişanının olduğu gün çok bahşiş verdiğini, gecenin sonlarına doğru davulcunun tekrar yanına geldiğini ve halay esnasında davulu önünde çalarak bahşiş istediğini ancak kendisinin üzerinde para kalmadığını söylediğini anlattı. Davulcunun bunun üzerine gidip pos cihazı getirdiğini söyleyen ağabey Mahfuz Taş, ‘Ben şaka yapıyor zannettim ama pos cihazını getirince kredi kartını çıkartıp temassız işlemle bahşiş verdim. O anı da arkadaşlarımız videoya almış. Video hiç beklemediğimiz kadar sosyal medyada ilgi gördü.’ dedi. Yeni bir akım başlamış olabileceğini ifade eden Taş, ‘Artık kimse günümüzde yanında nakit para taşımıyor. Bundan sonra davulcular düğünlere pos cihazı ile gider.’ dedi.

 

Başa dön tuşu