GENEL

Ödemeler başladı! 1100 TL, 1250 TL, 1400 TL ödeme veriliyor, hala başvuru yapmayanlar için de süreç devam ediyor

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatı ile geçtiğimiz aylarda devreye alınan Türkiye Aile Destek programı ödemeleri başladı. Başvuru yapmayan ve maddi durumu yerinde olmayan vatandaşlar için ise süreç hala devam ediyor. Yani Türkiye Aile Destek programına başvuru yaparak ağustos ayı sonuna kadar sizde devletin yardım imkanından faydalanabilirsiniz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz aylarda bir açıklama yaparak dar gelirli vatandaşların ihtiyaçlarının karşılanması için Türkiye Aile Destek programının başlatıldığını duyurmuştu. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından paylaşılan detaylara göre dar gelirli ve yardıma muhtaç olan herkes Aile Destek Paketi programı kapsamında yardım alabiliyor. Emekli ve Asgari ücretli çalışanlarda bu programa dahil edildi. Yardım ihtiyaç durumunuza göre 1100 TL, 1250 TL ve 1400 TL destek veriliyor. Peki, başvuru yapmayanlar nereden başvuru yapacak? Aile Destek programı başvuruları ve detaylar haberimizde…

Ekonomik krizde geçirmekte güçlük çeken vatandaşların elinden devlet tutuyor. Dar gelirli ve yardıma muhtaç olan tüm vatandaşlara devlet tarafından çeşitli kalemlerde sosyal yardım imkanları sağlanırken aynı zamanda yeni destek programı da başlatıldı. Türkiye Aile Destek programı kapsamında başvuru yapan vatandaşlara karşılıksız ve geri ödemesiz tam 12 ay boyunca yardım veriliyor. Türkiye Aile Destek programı kapsamında emekliler ve asgari ücret destek alabiliyor. İlk ödemeler başladı başvuru yapan bu ayın 15’ine kadar ödemesine ulaşacak. Ama bunun yanında hala başvuru yapmayanlar içinde süreç devam ediyor. Türkiye Aile Destek programı başvuru şartları ve detaylar haberimizde…

İLK ÖDEMELER YAPILDI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından yapılan duyuruya göre Türkiye Aile Destek programı kapsamında maddi durumu yeterli olmayanlara ilk ödemeler yapıldı. Bakanlık, dar gelirli ve ihtiyaç sahibi olan ailelere geçtiğimiz Cuma günü ilk ödemelerin yatırıldığını duyururken ödemelerin Bir yıl boyunca devam edeceğini bildirdi. Hala başvuru yapmayanlar için ise başvuru süreci devam ediyor.

TÜRKİYE AİLE DESTEK PROGRAMI BAŞVURULARI NEREDEN YAPILIR?

Türkiye Aile Destek programı kapsamında yapılacak olan ödemeler Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bütçesinden karşılanıyor ve Aile Destek programına başvuru yapmak isteyen vatandaşların e-devlet girişi yaptıktan sonra Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı sitesi altına giderek Burada bulunan formu doldurmaları gerekiyor. Aile Destek programından faydalanabilmek için Dar gelirli ve yardıma muhtaç olduğunuza belgelemenin şartı aranıyor. Bakanlık tarafından belirlenen koşulları sağlayanlar program kapsamında aylık düzenli ödeme alabiliyor.

ÖDEMELER BİR YIL BOYUNCA DEVAM EDECEK

Türkiye Aile Destek programı ödemeleri tam bir yıl boyunca devam edecek. Asgari ücretliler ve Emeklilerin de dahil edildiği programda En düşük ödeme 1100 lira olarak yapılıyor. Bir yıl boyunca geçerli olacak ödemelerde en yüksek Ödeme ise 1400 TL. Yani devlet aylık 1100 TL ve 1400 TL arasında karşılıksız ödemeyi başvuru yapan vatandaşların hesabına yatırıyor.

Başa dön tuşu