GÜNDEM

Öğrenciye koşulsuz, şartsız 1600 TL yardım verilecek! E-Devlet ve SYDV’den başvuran hemen alıyor

Aile Bakanlığı öğrenciye yardım verecek. Başvuran öğrenciler 1600 TL nakit destek alacak. Başvurular E-Devlet ve SYDV’den yapılacak.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’ndan Ekim ayına özel yeni duyuru geldi. Bakanlık, ilkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerine binlerce lira öğrenci yardımı verecek. E-Devlet ve SYDV aracılığıyla başvuru yapan tüm öğrenciler 1.611 TL destek alacak. Bu yardımdan faydalanmak için bazı başvuru şartları var. Bakanlık, bu şartları yerine getiren kimseyi mağdur etmiyor ve binlerce liralık ödemeyi düzenli olarak her ay hesaplara yatırıyor.

Öğrenciye koşulsuz, şartsız 1600 TL yardım verilecek! E-Devlet ve SYDV’den başvuran hemen alıyor. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından milyonlarca öğrenciye sosyal yardım yatırmaya devam ediyor. Maddi durumu yeterli olmayan ve eğitim almakta güçlük çeken öğrenciler için Bakanlığın karşılıksız koşulsuz, şartsız destek ödemeleri sürüyor. Ekim ayının gelmesi ile birlikte Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da yeni bir duyuru yaparak öğrenciler için 15 Ekim tarihinde ödenecek olan öğrenci yardımı için başvuruların başladığını bildirdi. Başvuru işlemleri e Devlet üzerinden ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları arayacağımı ile yapılabilecek. 1600 TL olarak verilecek olan yardımlara İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite düzeyindeki tüm öğrenciler başvuru yapabilecek.

BAŞVURU ŞARTLARI TEK TEK YAYINLANDI

Aile Bakanlığı tarafından sağlanan öğrenci yardımı ödemelerinden faydalanmak isteyen herkes e-devlet üzerinden başvuru formunu doldurabilir. Aynı zamanda bakanlığa bağlı olarak faaliyet gösteren sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla de öğrenci yardımı başvurusu yapmak mümkün. Bakanlık tarafından sağlanan sosyal destek ödemeleri her ayın 15’inden itibaren hesaplara geçiyor.

Başvuru şartları arasında hane içinde kişi başına düşen geliri asgari ücretin üçte birinden az olması en önemli şart olarak aranıyor. Bu şartı yerine getiren herkes öğrenci yardımı alabilmek için başvuru yapabiliyor. Ayrıca bu yardım kalemi kapsamında öğrencilere maddi desteğin yanı sıra sosyal destek ve Psikolojik destek de sağlanıyor. 18 yaşından küçük olan öğrenciler için başvuru işlemlerini aileleri yapabiliyor. Başvuru sırasında ailelerin öğrencinin TC kimlik kartını da yanında getirmeleri gerekiyor.

PTT ARACILIĞI İLE ÖDEME YAPILIYOR

Aile Bakanlığı öğrenci yardımı Ekim ayında da sürüyor. İlkokul, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri başvuru işlemlerinin onaylanması halinde ödemeler PTT aracılığıyla yapılıyor. Başvuru onayı aldıktan sonra 15 Ekim tarihinde en yakın PTT şubesine TC kimlik kartı ile giderek ödemenizi alabilirsiniz.

Başa dön tuşu