GÜNDEM

ÖTV’siz ucuz araba müjdesi! İlk arabasını alacak olanlar hemen baksın, devlet binlerce lira vergiden vazgeçiyor

Araç sahibi olmak isteyenler dikkat! Devlet ÖTV’den vazgeçiyor. İlk arabasını alanlar, ÖTV’siz araç alma fırsatını yakalıyor. Detaylar haberimizin devamında…

ÖTV’siz ucuz araba müjdesi! İlk arabasını alacak olanlar hemen baksın, devlet binlerce lira vergiden vazgeçiyor. Türkiye’de hem sıfır otomobil hem de ikinci el otomobil fiyatlarında artış devam ederken vatandaşlar için araç almak adeta imkansız hale gelmeye başladı. Bu konuda devlet devreye giriyor. İlk defa otomobil alacaklar için ÖTV’siz araç fırsatı başlıyor. Borsa analisti Serkan Çelik virgülü konu ile ilgili detayları anlattı. ÖTV’siz araç fırsatı ile ilgili merak edilenler haberimizin devamında…

ÖTV indirimi beklentisi son günlerde araç almak isteyen vatandaşların en önemli günde hallerinden biri haline geldi. Türkiye’de şu anda 400 bin lira altında araç bulmak imkansız hale gelirken büyük otomobil firmalarının indirim yapması isteniyor. Üstelik bazı firmaların stokçuluk yapmalarından dolayı araç fiyatlarının yükselmeye devam ettiği iddia ediliyor.

Tüm bunlar bir araya gelince de vatandaşlar için artık araba almak imkansız hale gelmeye başladı. Ancak ÖTV indirimi ile herkesin araç sahibi olması mümkün olacak. Konu ile ilgili İddia borsa analisti Serkan Çelik’ten geldi. İlk defa araç alacaklar için ÖTV Siz araba kampanyası başlıyor. Ancak kampanyanın bazı şartları bulunuyor.

ÖTV’SİZ ARAÇ İMKANI BAŞLIYOR

Borsa analisti Serkan Çelik, sosyal medya hesabından attığı bir tweet ile araç almak isteyen vatandaşları heyecanlandırdı. Sosyal medyadan açıklama yapan Serkan Çelik, ilk kez araç alacak kişilere 5 yıl satmama şartı ile ÖTV’siz araç satışı yapılacağını öne sürdü. Detaylarla ilgili açıklamanın ilerleyen günlerde yapılmasını beklediğini söyleyen Serkan Selik’in bu tweeti binlerce beğeni aldı.

Ancak ÖTV’nin tamamen kaldırılacağına inanmayanlar da var. Tamamen ÖTV’siz satış yerine ÖTV indirimi olabileceği düşünülüyor.

KASIM AYINDA AÇIKLANMASI BEKLENİYOR

ÖTV’siz araç satışı ile ilgili henüz Devlet kanadından bir açıklama yapılmadı. Ancak Uzmanlar ÖTV indirimi için Kasım ayını işaret ediyor. Yaklaşan seçimler nedeniyle de böyle bir uygulamanın olabileceği düşünülüyor. O sebeple gözler şimdi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a çevrildi. TOKİ sosyal Konut Projesi gibi araç satışları içinde çözüm bekleniyor. Önümüzdeki günlerde yapılacak kabine toplantısında bu konunun da masaya yatırılması isteniyor.

Başa dön tuşu