MEDYA

Oyuncu Burak Haktanır’a yönelik ‘eril dil’ sözlerini alkışlayan Merve Dizdar’a tepki yağıyor

Boğaziçi Fil m Festivali’ndeki Fincancı gerginliği devam ediyor. Aldığı ödülü Türk Silahlı Kuvvetleri’ne kimyasal silah kullanıyor diyerek iftira atan TTB Başkanı Şebnem Korur Fincancı’ya ithaf ede yönetmen Özcan Alper’e tepki gösteren oyuncu Burak Haktanır, ‘O kadın TSK’ya iftira attı’ diyerek tepkisini dile getirmişti. Sosyal medyada Burak Haktanır’a destek mesajı yağarken Haktanır’a yönelik söylenen ‘eril dil’ ifadesini alkışlayan ünlü oyuncu Merve Dizdar’a ise tepki yağıyor.

Ödül töreninde Şebnem Korur Fincancı’ya övgü yağdıran ve aldığı ödülü Fincancı’ya ithaf eden yönetmen Özcan Alper, tepki topladı. Ünlü yönetmene ilk tepki katılımcılar arasında yer alan oyuncu Burak Haktanır’dan geldi. Haktanır’ın TSK’ya iftira atan Fincancı’ya ithaf edilen ödüle verdiği tepki sosyal medyada gündem oldu. Aynı ödül töreninde aynı konu üzerinden gündem olan Merve Dizdar ise tepki topladı. Dizdar, Haktanır’a yönelik söylenen ‘eril dil’ ifadesini alkışlamasından dolayı sosyal medyada tepkileri üzerine çekti.

ÖDÜL TÖRENİNDE FİNCANCI GERGİNLİĞİ

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Şebnem Korur Fincancı, Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kimyasal silah kullandığını iddia etmiş ve tepkileri üzerine çekmişti. Bu iddiası üzerine hakkında soruşturma başlatılan Fincancı’nın evinde yapılan aramada bir adet örgütsel el kitabı ve kalaşnikof mermileri ele geçirilmişti. Fincancı, çıkarıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderilmişti. Dün gerçekleştirilen Boğaziçi Film Festivali’nde aldığı ödülü Şebnem Korur Fincancı’ya ithaf eden yönetmen Özcan Alper, ‘Şebnem Korur Fincancı, sadece barış dediği için maalesef linç kampanyasına maruz kaldı. Umarım son olur. Umarım cezaevinden çıkar. Bu ödülü ona ithaf ediyorum.’ dedi. Yönetmen Özcan Alper’in bu sözlerine oyuncu Burak Haktanır’dan tepki geldi.

‘O KADIN TSK’YA İFTİRA ATTI’

Katılımcılar arasında yer alan oyuncu Burak Haktanır, ‘O kadın TSK’ya iftira attı. Kaç gündür bütün PKK sayfaları onu destekliyor.’ diyerek tepkisini dile getirdi. Daha sonra sahneye çıkan yönetmen Selcen Ergun ise tepkisinden dolayı Burak Haktanır’ı eleştirdi ve ‘Çok eril bir dil kullanıyorsunuz’ dedi. Haktanır’ın olay sebebiyle salonu terk ettiği öğrenildi.

MERVE DİZDAR’A TEPKİLER ÇIĞ GİBİ

Yönetmen Selcen Ergun’un Burak Haktanır’a yönelik yaptığı ‘eril dil’ eleştirisini alkışlayan Merve Dizdar’a tepkiler çığ gibi büyüdü. Sahnede Selcen Ergun’un yanında yer alan ve Haktanır’a yönelik eleştirilere alkışıyla destek veren Dizdar, sosyal medyada gündem oldu. Sosyal medya kullanıcıları Merve Dizdar’ın bu tavrıyla herkesi şaşırttığı ve hayal kırıklığına uğrattığına dair yorumlar yaptı.

 

Başa dön tuşu