GÜNDEM

Özel Bayındır Hastanesi skandalında 2. Perde! Yeni görüntüler ortaya çıktı: Vicdansızlar daha neler yapmış neler

Özel Bayındır Hastanesi skandalı Türkiye’nin gündeminden düşmüyor. Yoğun bakımda yatan yaşlı kadın hastaya yapılan vicdansızlık büyük tepki çekmişti. Skandal olayda 2. Perde başladı. Özel Bayındır Hastanesi’nden yeni görüntüler geldi.

Özel Bayındır İçerenköy Hastanesi’nde yaşlı bir hastaya yapılanlar Türkiye’yi ayağa kaldırdı. 79 yaşındaki Nermin Zeren’e yapılanlara ilişkin yeni görüntüler de gün yüzüne çıktı. Daha önce ortaya çıkan görüntülerde yüzüne para atılan talihsiz kadına yeni videoda ise kilise müziği eşliğinde Haç çıkarma işlemi yaptırılıyor. Bu sırada farklı bir erkek hemşirenin, “Getir işlediğin günahları al buradan at at” dediği duyuluyor. Yine kadın bir hemşire tarafından çekildiği ortaya çıkan görüntülerin sonunda ise çaresiz yaşlı kadının “Tamam” dediği duyuluyor.

İstanbul Ataşehir’de bulunan Özel Bayındır İçerenköy Hastanesi’nde yaşlı bir kadına yapılan işkence Türkiye’nin gündemine oturdu. Olayla ilgili olarak soruşturma başlatılırken hastanenin faaliyetleri de durduruldu. Yaşlı kadına yapılanlarla ilgili olarak 8 kişi de polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Özel Bayındır Hastanesi’nde yaşanan skandalla ilgili yeni bir görüntü daha ortaya çıktı.

Yaşlı kadına insanlık dışı muamele

Özel Bayındır Hastanesi’nde iki erkek hemşire ve isimleri öğrenilemeyen kadın çalışanların 79 yaşındaki yoğun bakım hastası Nermin Zeren’e yaptıkları insanlık dışı görüntüler Türkiye’nin gündeminden düşmüyor. Yayınlanan ilk videoda erkek hemşirenin talihsiz kadının yüzüne para attığı ve senin böbreğini alacağımı dediği duyuluyordu. Olayın patlak vermesi sonrasında yeni görüntüleri ortaya çıktı. 79 yaşındaki yaşlı kadına bu defa Haç çıkarma işlemi yaptırıldı.

Ortaya çıkan yeni görüntüler de sosyal medyanın gündemine bomba gibi düştü. Sağlığı hemşirelere emanet olan yaşlı kadına yapılanlar adeta kan dondurdu.

Başa dön tuşu