GÜNDEM

Özel sektör çalışanlarına 30 bin TL ikramiye müjdesi! Başvuru şartı yok, 30 Eylül’de ATM’den çekebilirsiniz

Özel sektör çalışanlarına 30.000 TL ikramiye verilecek. Eğer o firmada çalışıyorsanız ay sonunda ATM’den ek ödemeyi alabilirsiniz.

Özel sektör çalışanları içinde ikramiye dönemi başladı. emekliler ve kamu çalışanlarının ardından Özel sektörde tek tek maaş promosyon ödemeleri duyurmaya başladı. 2022 yılında ikramiye alacak olan çalışanlar Eylül ayının son gününde ATM’den hesaplarına yatan binlerce lira ek ödemeyi çekebilecek. Özel sektör çalışanlarına zam sonrası Bir de ikramiye müjdesi gelirken detaylarda merak edilmeye başlandı.

Bankaların emekli ve memura verdiği maaş promosyonlarının ardından şimdi de özel sektör çalışanlarının yüzünü güldürecek haberler geliyor. Artık özel sektör çalışanlarına da ikramiye verilecek. Konu ile ilgili ilk açıklama Türk Hava Yolları’ndan geldi. Bu yıl çalışanlarına yüksek zam oranları veren Türk Hava Yolları Şimdi de ek ödeme ile birlikte binlerce çalışanının yüzünü güldürmeye hazırlanıyor.  Bu yol 11 milyar 375 milyon TL kar ettiğini açıklayan Türk Hava Yolları, elde ettiği bu kardan çalışanlarına ikramiye dağıtacak.

30.000 TL EK ÖDEME VERİLECEK

Türk Hava Yolları basın müşavirliği bu sabah saatlerinde bir açıklama yaparak çalışanlarına Müjdeli haberi duyurdu. Sosyal medya üzerinden yapılan açıklamada, Türk Hava Yolları Basın Müşaviri Yahya Üstün, Türk Hava Yollarının Bu yıl elde ettiği başarıları istirahat şirketleri ile ve çalışanları ile kutlamaya devam edeceğini dile getirdi. Yahya Üstün açıklamasında şeflere 40.000 TL diğer çalışanlara ise 30 bin TL ikramiye ödemesi yapılacağını ifade etti.

AY SONUNDA HESAPLARA GEÇECEK

Türk Hava Yolları’nın çalışanlarına sağlayacağı bu ikramiye ödemeleri tamamen karşılıksız ve maaş tam bağımsız olacak. THY ikramiye ödemesi ay sonunda çalışanlarının hesaplarına yatacak. Tek sefere mahsus olarak verilen ikramiye ödemesinin önümüzdeki yıllarda da kar oranlarına göre yeniden belirleneceği şimdiden tahmin edilebiliyor.

SALGINA RAĞMEN YÜKSEK KAR ELDE ETTİ

Türk Hava Yolları son 2 yıl içerisinde yaşanan Korona virüs salgınları rağmen yüksek kar elde ettiği nokta bu sebeple de bu yıl çalışanlarına ciddi bir ikramiye dağıtma kararı aldı. Sosyal medyadan yapılan açıklamada şef statüsünde çalışanlar için verilecek ikramiyenin 40 bin lira olduğu belirtilirken diğer çalışanlar için 30.000 TL olduğu ifade edildi. Türk Hava Yolları, Özel sektör çalışanlarına ilk ikramiye veren firma oldu.

TÜRK HAVA YOLLARI İŞ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Türk Hava Yolları’nın asgari ücretle çalışanlarına da ikramiye ödemesini yapmaya başladığını Duyanlar THY iş başvurusu nasıl yapılır sorusuna yanıt aramaya başladı. Türk Hava Yolları’nın kendi kariyer Sitesi bulunuyor. İş başvurusu yapmak için kullanıcıların bu internet sitesinde kullanması gerekiyor. Türk Hava Yolları iş başvurusu için careers.turkishairlines.com adresini ziyaret edebilirsiniz. Ancak Türk Hava Yolları’nın İşe alımda birçok kartı bulunuyor. Başvuru yaptığınız bölüme göre bu şartlar değişiklik gösterse de iyi derecede İngilizce bilmek Türk Hava Yollarının en önemli şartlarından biri.

Başa dön tuşu