SİYASET

Özlem Zengin AK Parti Grup Başkanvekili oldu

Cumhuriyet ile ilgili sözleri sebebiyle tepki toplayan AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla görevinden affını talep ettiğini duyurdu. Mahir Ünal’ın istifasının ardından AK Parti’de Grup Başkanvekilliği görevine Tokat Milletvekili Özlem Zengin getirildi.

Katıldığı bir etkinlikte Cumhuriyet ile ilgili söylediği sözlerle tepki çeken ve gündem olan AK Partili Mahir Ünal’a günlerdir tepkiler dinmiyordu. Hem siyasi partilerin genel başkanları hem de kendi partisi bu sözlerinden dolayı Ünal’a tepki göstermişti. Sosyal medyanın da gündeminden düşmeyen ve tepkilerin çığ gibi büyüdüğü Ünal’dan istifa kararı geldi. Ünal, görevinden affını talep ettiğini sosyal medya hesabından kamuoyuyla paylaştı. Ünal’ın istifasının ardından AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin oldu.

AFFINI TALEP ETTİ

Katıldığı bir etkinlikte Cumhuriyet ile ilgili söylediği sözler sebebiyle tüm tepkileri üzerine çeken AK Parti Grup Başkavekili ve Kahramanmaraş Milletvekili Mahir Ünal, bugün sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada görevinden affını talep ettiğini duyurdu. AK Parti Grup Başkanvekilliği görevinden affını talep ettiğini kamuoyuyla paylaşan Ünal, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a da teşekkür etti.

GRUP BAŞKANVEKİLLİĞİ GÖREVİNE ÖZLEM ZENGİN GETİRİLDİ

AK Partili Mahir Ünal’ın istifasının ardından yerine Tokat Milletvekili Özlem Zengin getirildi. AK Parti Grup Başkanvekili görevine getirilen Özlem Zengin, 2018-2021 yılları arasında da aynı görevi üstlenmişti.

ÖZLEM ZENGİN KİMDİR?

1969 yılında Tokat’ta dünyaya gelen Özlem Zengin, 1990 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Din Sosyolojisi alanında yüksek lisans yapan Zengin, serbest avukat olarak çalıştı. Medya alanında çalışmalar ve TV programları yaptı. 2003 yılında AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyeliğine seçilen Zengin, 2005 yılından itibaren İl Başkan Yardımcısı olarak Tanıtım ve Medya Başkanlığı görevinde bulundu. 2012 yılının Mayıs ayında 3. Olağan İstanbul İl Kadın Kolları Kongresinde AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanlığına seçildi. 2015 yılının Mart ayına kadar bu görevde bulundu. 25. Dönem İstanbul Milletvekili seçilen Özlem Zengin, 2016-2018 yılları arasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Başdanışmanı görevini üstlendi. 27. Dönemde Tokat Milletvekili seçildi. 2018-2021 yılları arasında AK Parti Grup Başkanvekilliği görevinde bulundu. 31 Ekim 2022 tarihinde yeniden AK Parti Grup Başkanvekilliği görevine getirilen Özlem Zengin, iyi düzeyde İngilizce biliyor.

Başa dön tuşu