GÜNDEM

PTT kartı olanlara 1000 TL sosyal yardım veriliyor! Hemen şubeye gidip kart çıkarabilirsiniz

Aile Bakanlığı 1000 TL sosyal yardıma imkanları sürüyor. PTT kartı çıkaranlara bakanlıktan anında yardım ödemesi veriliyor. Başvurular e-devlet üzerinden yapılıyor.

Nakit paraya ihtiyacı olanlar için pandemi formatında bakanlık tarafından sosyal yardım ödemeleri başlamıştı. Eğer acil nakit ihtiyacımız varsa ve bu konuda yardım arıyorsanız Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı her ay düzenli olarak 1000 TL sosyal yardım ödemesi var. Ancak bu ödemeden faydalanabilmek için yardıma muhtaç kişilere mutlaka PTT kartı çıkarması gerekiyor. Sadece PTT kart sahipleri ödemelerden faydalanabiliyor. 1000 TL sosyal yardım için başvurular ise e-devlet üzerinden yapılıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, yardıma muhtaç herkese sosyal yardım imkanı sağlamaya devam ediyor not özellikle pandemi sonrasında başlayan ekonomik krizde nakit sıkıntısı çeken Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi aileler başvuru yapmaları halinde ödemelerden faydalanabiliyor. Sosyal yardım başvuruları e Devlet üzerinden yapılıyor. Muhtaçlık belgesi olan ya da mavi kart sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları başvuru yapmaları halinde ödemelerden yararlanıyor. Peki, 1000 TL sosyal yardım başvurusu için hangi belgeler gerekiyor? 1000 TL sosyal yardım başvurusu nasıl yapılır?

E-DEVLET 1000 TL SOSYAL YARDIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından ödenen 1000 TL sosyal yardım imkanından faydalanmak isteyenlerin e-devlet şifresi ve kimlik numarası ile giriş yapmaları gerekiyor. Sosyal yardım parası almak için Aynı zamanda Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü il müdürlükleri aracılığı ile ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıfları aracılığıyla de başvuru yapabilirsiniz. TC kimlik numaranızla e-devlet girişi yaptıktan sonra sosyal yardım yazarak aile Bakanlığı tarafından sağlanan yardım ödemelerinin başvuru ekranına ulaşabilirsiniz hafta burada bulunan formu eksiksiz ve tam olarak doldurmanız gerekmektedir. Formu doldurduktan sonra onaya gönderebilirsiniz.

KİMLER 1000 TL SOSYAL YARDIM ALABİLİYOR?

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından sağlanan 1000 TL’lik sosyal yardım ödemelerinden faydalanabilmek için bazı şartlara uygun olmak gerekiyor. Hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması en önemli kriterlerden biri. Bunun yanında muhtaçlık belgesine sahip olmalısınız. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşından büyük olmak da diyar başvuru şartları arasında yer alıyor.

YARDIMLAR HANE BAŞINA VERİLİYOR

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yardımları kişi başına değil hane başına veriliyor. O nedenle de aynı aile içinden sadece bir kişinin başvuru yapması yeterli oluyor. Zaten sistem eğer e-devlet üzerinden başvuru yapıyorsanız ikinci bir başvuruya izin vermiyor.

Başa dön tuşu