GÜNDEM

PTT’den emekliye promosyon müjdesi! SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisine rekor ödeme yapılacak

PTT harekete geçti. Artık bankalar gibi emekli promosyonu ödeyecek. Başvuru yapan SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisine rekor maaş promosyonu ödenecek.

PTT’den emekliye promosyon müjdesi! SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisine rekor ödeme yapılacak. PTT’den milyonlarca emekliye güzel haber. Emekliler maaşlarını PTT’den almaları durumunda hem promosyon alacak hem de yardım. Az önce PTT’den bu konu ile ilgili yeni bir duyuru geldi. Başvuru yapan SSK, bağ-kur ve memur emeklisi tüm emekliler ile birlikte dul ve yetim aylığı alanlarda ödemeden faydalanacak. Kampanya yılsonuna kadar devam edecek. Ödemeden faydalanmak için emeklilerin maaşını PTT’ye taşımaları gerekiyor.

PTT Milyonlarca emekli için yeni ödeme kalemlerini tek tek duyurmaya başladı. Maaşını PTT’den alanlara her zaman ayrıcalık sunmaya devam eden kurum bu defa da Maaş promosyonu ödemeye hazırlanıyor. Aynı bankalar gibi PTT’de bundan sonra emekli müşterilerine emekli maaş promosyonu verecek. Kampanya ile ilgili duyuru kurumun resmi internet sitesi üzerinden yapıldı bile. 3500 TL ve üstü maaş alan tüm emekliler ile birlikte dul ve yetim aylığı alanlarda başvuru yaparak emekli maaş promosyon ödemesinden yararlanabilecek.

5000 TL PROMOSYON ÖDEMESİ YAPILACAK

SSK, BAĞ-KUR ve memur emeklisi emeklilere PTT promosyon müjdesi geldi. Maaşını taşıyarak PTT’den almaya başlayan ve 3 yıl boyunca kalma sözü veren tüm emekliler PTT’nin ödeme avantajından yararlanabilecek. PTT’den bu sabah yapılan duyuruya göre SGK tarafından belirlenen taban ücret üzerinden promosyon ödemesi verilecek. Yani PTT’nin Emekliye ödeyeceği promosyon miktarı 5000 TL olacak.

YARDIM ÖDEMELERİ DE VAR

Üstelik PTT emekli müşterilerine sadece promosyon ödemesi yapmakla kalmıyor aynı zamanda yardım ödemelerinden de faydalanma fırsatı sunuyor. Devlet tarafından verilen ödemelerin büyük çoğunluğu PTT aracılığı ile vatandaşlara yapılıyor. Yani emekli maaşını taşıyan ve PTT’den almaya başlayan emeklilere devletin sağladığı yardımlara başvuru yapmaları durumunda bu yardımlardan da doğrudan faydalanabilecek. Yapılacak yardımlar arasında doğalgaz desteği kira yardımı ve elektrik tüketim desteği yer alıyor. Emekli vatandaşların geliri hane içinde kişi başına Asgari ücretin üçte birinden az ise bu yardımların tamamı PTT’den alınabiliyor.

Başa dön tuşu