GÜNDEM

PTT’den milyonları ilgilendiren son dakika duyurusu: 1300 TL adınıza tanımlandı, hemen gidip çekmeyenin hakkı yanıyor

PTT'den milyonlarca vatandaşı yakından ilgilendiren çok önemli bir son dakika duyurusu geldi. Okulların açılmasına kısa bir süre kala binlerce kişinin hesabına 1300 TL yardım parası yatırıldı. Okul masrafları olanlar ve ihtiyaç sahibi vatandaşlar hemen başvuru yaparak PTT'nin bu ödemesinden yararlanabilir. Üstelik parasını gidip almayanın hakkı yanıyor.

Yeni eğitim öğretim yılı için geri sayım başlarken okul alışverişi de hız kazandı. Ancak artan hayat pahalılığı ve enflasyon nedeniyle vatandaşlar çocuklarının tüm ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekiyor. Bu konuda daha önce de devlet bir duyuru yayınlamış ve çocukları için kırtasiye yardımı verileceğini bildirmişti. Okul masrafları sırtında bir yük oluşturan veliler için devletin sağladığı kırtasiye yardımı imkanı devam ederken PTT’den ve bir duyuru geldi. PTT yaptığı son dakika açıklaması ile milyonlarca kişinin yüzünü güldürdü. Dar gelirli ve ihtiyaç sahibi ailelerin çocukları için okul yardımı PTT üzerinden ödenecek. Binlerce kişinin adına 1300 TL ödeme tanımlandı. T.C. kimlik kartınız ile birlikte en yakın PTT şubesine giderek okul yardımı ödemesi alabilirsiniz. Detaylar haberimizde…

Okulların açılması için artık geri sayım başlarken Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Geçtiğimiz günlerde milyonlarca aileye Müjdeli haberi vermişti. Çocuklarını okula göndermeyen hazırlanan ancak artan Hayat pahalılığı nedeniyle Çocukların okul ve Kırtasiye ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çeken ailelere bakanlık tarafından kırtasiye yardımı veriliyor. Kırtasiye yardım başvuruları e Devlet üzerinden yapılırken aynı zamanda ödemeler PTT ve banka hesapları aracılığı ile gerçekleşiyor. Kırtasiye yardımı ödemelerine ilişkin PTT’den de bugün bir son dakika duyurusu geldi. 1300 TL kırtasiye yardımı ödemeleri PTT’den adınıza ve soyadınıza tanımlandı. Başvuru yapanlar daha fazla beklemeden en yakın PTT şubesine gitsin.

1300 TL KIRTASİYE YARDIMI ÖDEMESİ PTT’DEN YAPILIYOR

Okul alışverişi yapmak isteyen ancak maddi imkanı yeterli olmayan ailelerin çocukları için Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı devreye girdi. Binlerce aileye bakanlık tarafından 1300 TL kırtasiye yardımı ödemesi yapılıyor. Kırtasiye yardımı başvuruları e Devlet üzerinden başlamıştı. Başvuru işlemlerinde form doldururken hangi kurumdan ödeme almak istediğinizi belirtebilirsiniz. Başvuru formu sırasında PTT’den ödeme almayı seçenler için de bugün yeni bir duyuru geldi. Paralar PTT hesaplarınıza tanımlandı. T.C. kimlik kartınızla birlikte en yakın PTT şubesine giderek kırtasiye yardımı ödemesi alabilirsiniz.

KİMLER 1300 TL KIRTASİYE YARDIMI ALABİLİR?

Kırtasiye yardımı ilkokuldan lise son sınıfa kadar tüm öğrenciler için geçerli. Kırtasiye yardımı başvurusu yapmak için hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az olması şartı aranıyor. Aynı zamanda yaşadıkları bölgede afet gibi olaylar meydana gelenler de başvuru yapabiliyor. Kırtasiye yardımı başvurusu sırasında çocuğa ait T.C. kimlik fotokopisi ve kızım kimlik kartınız istemiyor.

300 TL KIRTASİYE YARDIMI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Kırtasiye yardımı için başvuru yapmak isteyenler başvuru işlemlerini nereden yapacaklarını da merak ediyor. Hala e-devlet üzerinden 1.300 TL Kırtasiye yardım başvuruları kabul ediliyor. Aynı zamanda Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile de kırtasiye yardımı başvurusu yapabilirsiniz.

Başa dön tuşu