GÜNDEM

Rekor maaş ödenecek! İŞKUR az önce yayınladı, KPSS ŞARTSIZ 9000 TL maaşla çalışacak işçi alımı yapılacak

İŞKUR rekor maaşla işçi alımı ilanı yayınladı. Tam 9000 TL maaş ödenecek. KPSS şartı yok, başvurular online olarak yapılacak.

İŞKUR’dan milyonlarca kişi için umut olacak yeni bir iş ilanı daha yayınlandı. TYP personel alımı yapılacak. Rekor düzeyde maaş ödemesi var. KPSS şartı da bulunmuyor. Ancak başvuru için bir şart bulunuyor. Başvuru yapmak isteyenler İŞKUR kaydı yaparak tüm başvuru şartlarını öğrenebilir. İŞKUR TYP personel alımı kapsamında başvuru yapıp işe alınanlara tam 9000 TL maaş verilecek. Peki, İŞKUR güvenlik görevlisi alımı başvuru şartları neler? İŞKUR personel alımı nasıl yapılır?

İŞKUR güvenlik görevlisi alımı iş ilanı yayınladı. TYP kapsamında personel alımı yapacak olan İŞKUR, tam 9000 TL maaş ödeyecek. Ancak başvuru yapmak isteyenlerin sertifika sahibi olmaları gerekiyor. Daha önce TYP ile eğitim veren İŞKUR, burada eğitim alanları arasından istihdam sağlayacak. Peki, İŞKUR güvenlik görevlisi alımı başvuru şartları nelerdir? İŞKUR TYP güvenlik görevlisi alımı başvuruları nereden ve nasıl yapılır?

İŞKUR 1256 PERSONEL ALIMI YAPACAK

İŞKUR TYP güvenlik görevlisi alımı ilanı kapsamında tam 1256 personel alımı yapacak. Sadece güvenlik görevlileri arasından yapılacak olan alımlarda sertifika sahibi olmak gerekiyor. Yani daha önce TYP kapsamında İŞKUR’da eğitim almış ve sertifika almaya hak kazanmış olanlar arasından personel alımı yapılıyor. Kariyer hedefi olanlar için her daim iş fırsatları sağlayan İŞKUR, Silahlı Silahsız güvenlik görevlisi alımı yapacak. KPSS şartı da aranmıyor. Aranan tek şart daha önce TYP kapsamında kursa katılmış olmak.

İŞKUR GÜVENLİK GÖREVLİSİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

İŞKUR güvenlik görevlisi alımı hem kamu kurum ve kuruluşlarına Hem de özel sektöre olacak. Türkiye’nin 81 ilinde yapılacak olan alımlarda 1256 personel istihdam edilecek. Adayların İŞKUR tarafından açılan ilanlara son başvuru tarihine kadar başvuru yapmaları gerekiyor. Kamu kurum ve kuruluşlarının yanı sıra özel sektöre de yapılacak olan alımlar için aranan şartlar belli oldu. Genel başvuru şartlarını yanında ilanlara özel olarak başvuru şartları da bulunuyor. İŞKUR TYP güvenlik görevlisi alımı başvuru şartları şu şekilde;

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak

18 yaşını doldurmuş olmak

35 yaşından gün almamış olmak

İŞKUR tarafından açılan kurslara katılmış olmak

İŞKUR kaydı bulunuyor olmak

Güvenlik arşiv soruşturması olumlu sonuçlanmak

Yukarıdaki başvuru şartlarını taşıyanlar İŞKUR TYP personel alımı ilanlarını başvuru yaparak güvenlik görevlisi olabilir. KPSS şartı aranmayan ilanlar kapsamında 9 bin TL maaş ödenecek.

Başa dön tuşu