GENEL

Rus turistler Madrid yerine yanlışlıkla Mardin’e gönderildi

Rusya’da bir turizm acentesinin duyanları şaşkına çeviren hatası adeta film sahnesi yorumlarına neden oldu. İspanya’nın başkenti Madrid’e gidecek olan müşterilerini yaşanan karışıklık sonucunda Mardin’e gönderen Rus turizm acentesinin yaptığı bu karışıklık sosyal medyanın gündemine oturdu. Sosyal medyada konuyla ilgili çok sayıda paylaşım yapılırken ‘Fıkra gibi olay’, ‘Film sahnesi gibi’ şeklinde yorumlar geldi.

Rusya’daki bir turizm acentesinin sosyal medyanın gündemine yerleşen karışıklığı herkesi şaşırttı. İstanbul aktarmalı yapılan ve İspanya’nın başkenti Madrid’e gidecek olan müşterilerini yanlışlıkla Mardin’e gönderen acente sosyal medyanın diline düştü. Müşteriler ise Madrid yerine Mardin’e geldiklerini havalimanında fark etti.

MADRİD YERİNE MARDİN’E GELDİLER

Günün en çok konuşulan konularından biri olan ‘Madrid yerine Mardin’ olayı ile ilgili sosyal medyada çok sayıda paylaşım yapıldı ve yorum yağdı. Habertürk’te yer alan habere göre, Rusya’da bir turizm acentesi müşterilerini Madrid yerine yanlışlıkla Mardin’e gönderdi. Müşteriler ise Madrid yerine Mardin’e geldiklerini havalimanında fark etti. Yaşanan karışıklıkla ilgili turizmci Bekir Falay’dan açıklama geldi.

MARDİN BİLETİ KESMİŞLER

Herkesi şaşkına çeviren karışıklıkla ilgili açıklama yapan Falay, ‘Rusya’dan bir talep geliyor Madrid’e gitmek üzere. Oradaki acente ise Madrid yerine İstanbul aktarmalı Mardin’e biletini kesiyor. Müşteriler Mardin’e geldiklerinde beklemedikleri bir sürprizle karşılaşıyorlar ve hayretler içinde kalıyorlar. Biz turistleri bu karışıklığa rağmen çok iyi ağırladık. Çok güzel bir gün geçirdiler.’ dedi.

MARDİN’İ ÇOK BEĞENDİLER

Konuyla ilgili bir açıklama da Mardin Turizm İşletmeleri Derneği Başkanı Aslan Paşaoğlu’ndan geldi. Turistlerin yaşanan bu karışıklığa çok şaşırmasına rağmen Mardin’i çok beğendiklerini söyleyen Paşaoğlu, turistlerin ertesi gün Mardin’den ayrıldıklarını ve İstanbul aktarmalı Madrid uçağına bindiklerini söyledi.

Başa dön tuşu