Haber Detayı
22 Ekim 2019 - Salı 15:08
 
Sabri Gelicili Türk Müziği Derneği Korosu Açıldı
Türkiye’de müzik denince akla gelen ilk şehirlerden biri olan Adana’da ki korolara bir yenisi daha eklendi.
SANAT Haberi
Sabri Gelicili Türk Müziği Derneği Korosu Açıldı

Çukurova Belediyesi Emekliler derneğinde gerçekleşen koronun açılışına Korolar federasyon Başkanı Suat Yener ile birçok müzik sever katıldı.

Sanat ve Sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği Sabri Gelicili Türk Musıkisi derneği korosu açılış konuşmasını yapan Ünlü Keman ve Ud sanatçısı Sabri Gelicili şunları söyledi.

Gelicili: “Çeşitliliğe Önem Veriyoruz.”

Sabri Gelicili, “ koromuzu yeni kurduk inşallah bu yıl çok güzel çalışmalar gerçekleştireceğiz. Amacımız Musıkiyi tüm müzikseverlere sevdirmek ve musikimize sahip çıkmak. Daha önce yaptığımız gibi çeşitliliğe önem veriyoruz, bu nedenle sevgili arkadaşlarımla farklı bir konsep yaparak müziğin sentezini birlikte harmanlayacağız.” Dedi.

Yener: “Başarısız Bir Konserde Solist Olacağıma Başarılı Bir Konserde Korist Olurum.”

Daha sonra konuşan Ünlü Müzik İnsanı Adana Korolar Federasyon Başkanı Suat Yener: “Bu sezona her hem heyecanlı hem de canlı girdik, bu da beni çok mutlu ediyor. Özellikle de bu dönem tüm korolar çalışmalarını açılışla yaptı, bunun dernekler ve koristler müziğe verdikleri önemi ortaya koymuş oldu. Şunu ifade etmek istiyorum ki ‘Başarısız Bir Konserde Solist Olacağıma Başarılı Bir Konserde Korist Olurum’ düşüncesini herkes taşımalı her zaman sahnede solo söylemek gerekmiyor derneklerin iyi koristlere de ihtiyacı var. Özellikle müziksiz kalmanın susuzluğu inşallah bu sezon sona erecek. Sabri Gelicili korosu inşallah Federasyonun 16. üyesi olarak yakında aramıza katılır. Koroların çoğalması musiki kültürümüzün artması demektir müziğin olduğu yerde huzur olur.” Dedi

 

“Yeni Korodan Muhteşem Müzik Ziyafeti”

Açılış konuşmalarının ardından Sabri Gelicili Türk Sanat Musikisi derneği korosu, ilk çalışmasın da birbirinden muhteşem eserler seslendirdi.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sabri, Gelicili, Türk, Müziği, Derneği, Korosu, Açıldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı