MEDYA

Şahan Gökbakar’dan TOGG yorumu: Tamamen yerli olmasına gerek yok

Sosyal medya hesabını aktif kullanan ünlü isimler arasında yer alan oyuncu Şahan Gökbakar, yerli otomobil TOGG ile ilgili kendisine yöneltilen bir soruya verdiği yanıtla gündem oldu. Gündeme dair değerlendirmelerini ve kendi düşüncelerini sık sık sosyal medya hesabından takipçileriyle paylaşan ve genelde eleştiri alan Gökbakar, TOGG paylaşımıyla da gündemin ilk sıralarında kendisine yer buldu.

Türkiye’nin yerli otomobili TOGG’un seri üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve davetlilerin katıldığı törenle açıldı. İlk aracı ise Cumhurbaşkanı Erdoğan banttan indirdi ve konuşma yapacağı sahneye kadar getirdi. Sosyal medyada binlerce paylaşım yapılan yerli otomobil ile ilgili ünlü oyuncu Şahan Gökbakar’dan da bir paylaşım geldi. Gökbakar, ‘Gurur duyuyorum’ diyerek konuyla ilgili düşüncelerini aktardı.

ŞAHAN GÖKBAKAR’DAN TOGG YORUMU

Yerli otomobil TOGG, ülke genelinde büyük bir heyecan yarattı ve dünkü açılış töreni sosyal medyanın en çok konuşulan konularının başında yer aldı. TOGG ile ilgili yorumlarını aktaran ünlü oyuncu Şahan Gökbakar, ‘Gurur duyuyorum. Ülkemizin insanının emek verdiği ve ürettiği her şeyle gurur duyduğum gibi. Satışa başlansın, kullanayım, sürüş deneyimini de yazarım isteyen olursa.’ dedi.

‘TAMAMEN YERLİ ÜRETİM OLMASINA GEREK YOK’

TOGG ile ilgili düşüncelerini takipçileriyle paylaşan Gökbakar, ‘TOGG güzel bir proje. Hem çağı zamanında yakalamak hem de çevreci olması açısından çok iyi. Bence TOGG’un tamamen yerli üretim olmasına gerek de yok. Fındık değil ki bu %100 yerli üretim olsun. Teknoloji artık tüm dünyada toplanıyor. Yeter ki geliştirelim, büyütelim. Ha şunu da ekleyeyim, dünyaca ünlü otomotiv şirketi Volvo’yu Çinliler kaça aldı? 1.8 milyar dolara. Yani son 2-3 yılda sırf dolar kurunu tutabilmek için harcanan merkez bankası rezervinin, hepimizin parasının yüzde biri kadar. Bu da işin başka bir boyutu. Bilmem anlatabildim mi?’ ifadelerini kullandı.

Başa dön tuşu