GÜNDEM

Şahap Kavcıoğlu’ndan özeleştiri: Kendimizi çok başarılı sayamayız

Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, enflasyon raporu bilgilendirme toplantısında sorulara cevap verdi. Kameralar karşısında sorulara yanıt veren Kavcıoğlu, kendisine yöneltilen ‘Kendinizi başarılı buluyor musunuz?’ sorusuna ise ‘Kendimizi çok başarılı sayamayız’ yanıtını vererek özeleştiri yaptı. Vatandaşın sıkıntılarının farkında olduklarını söyleyen Kavcıoğlu, gerekli adımları attıklarını da ekledi.

Bugün gerçekleştirilen Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası yılın son enflasyon raporu bilgilendirme toplantısında açıklamalarda bulunan Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, basın mensuplarının sorularına da yanıt verdi. Kavcıoğlu’nun yaptığı özeleştiri ise gündem oldu. Kavcıoğlu, ‘Kendinizi başarılı buluyor musunuz?’ sorusuna ‘Kendimizi çok başarılı sayamayız’ yanıtını verdi.

‘ENFLASYONLA MÜCADELEDE KENDİNİZİ BAŞARILI BULUYOR MUSUNUZ?’

Kameralar karşısında ekonomistlerin ve basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu, Sözcü Muhabiri Erdoğan Süzer’in ‘Siz de çarşıya pazara çıkıyorsunuzdur. Vatandaşlar eskiden 100 liraya şunları alıyorduk bugün alamıyoruz diyor. Enflasyonla mücadele konusunda kendinizi başarılı hissediyor musunuz?’ sorusuna gündem olan bir yanıt verdi.

‘KENDİMİZİ ÇOK BAŞARILI SAYAMAYIZ’

Kendisine yöneltilen bu soruya verdiği yanıtla gündem olan Kavcıoğlu, enflasyonun hem Merkez Bankası hem de hükümetin en önemli sorunlarının başında geldiğini söyledi ve enflasyonu aşağı getirmek için önemli tedbirler aldıklarını dile getirerek, ‘Kendimizi çok başarılı sayamayız. Enflasyonun aşağı getirilmesi için aldığımız kararlar ve uyguladığımız politikalar inşallah bizi başarılı kılacak.’ ifadelerine yer verdi.

Başa dön tuşu