GÜNDEM

Şakkadanak Necmettin’den bomba dolar yorumu: Oluk oluk akacak, Dolar bir gecede çökecek

Şakkadanak Necmettin dolar yorumu ile yine şaşırttı. O tarihte “Türkiye’ye oluk oluk dolar akacak” diyen Şakkadanak Necmettin, doların büyük çöküşü için tarih verdi.

Şakkadanak lakabı ile tanınan ekonomi yazarı Necmettin Batırel, sosyal medya hesabından yaptığı dolar yorumu ile yine dikkatleri üzerine topladı. 20 Aralık 2021 tarihinde başlayan korumalı mevduat vadeli mevduat hesaplarının Dolar kuru üzerindeki etkisini yorumlayan Necmettin Batırel, doların büyük çöküşü içinde tarih verdi.

Şakkadanak Necmettin’den bomba dolar yorumu: Oluk oluk akacak, Dolar bir gecede çökecek. Dolar kurunun 20 Aralık tarihindeki büyük çöküşünü katıldığı bir televizyon programında önceden takip eden Necmettin Batırel, Sosyal medya hesabından doların bundan sonraki gidişatına ilişkin yorumlarda bulundu. Kur korumalı mevduat hesabı ile ilgili yeni tahminlerini de sıralayan Necmettin Batırel, artık bu sorunun çözüleceğini söyledi. Dolar kurunun bir gecede yeniden çökeceğini iddia eden Necmettin Batırel, o tarihi de paylaştı.

BORSAYA PARA AKACAK

Ekonomi yazarı Necmettin Batırel, dolar kurunun şu anki durumuna ve gelecekteki gidişatına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Kur korumalı mevduat hesaplarında biriken 78 milyar doların çözüleceğini söyleyen Batırel, “Neden mi? Çünkü dövizdeki oynaklık sona erdi. TL değer kaybetmiyor. Hazine kur farkı ödemeyecek. Ayrıca faiz indirimiyle kur korumalıya yıllık ödenen faiz de düşüyor. Bu para borsaya akacak. Endeks 9 bine ulaşacak..” dedi.

28 EKİM KRİTİK TARİH

Başta Necmettin Batırel olmak üzere birçok ekonomistin 28 Ekim tarihi ile ilgili önemli tahminleri var. Daha önce bu yönde değerlendirmelerde bulunan Necmettin Batırel Ekim ayının sonundan itibaren Türkiye’ye Dolar girişinin artacağını söylemişti. Başka ekonomistlerden Necmettin Batırel ile aynı fikirde. Türkiye’ye Dolar girişinin bu tarihten itibaren artacağını iddia eden ekonomistler dolar kurunun da yeniden düşeceğini öne sürüyor. Tahminlere göre kritik tarih ise 28 Ekim 2022. dolar kurunun bu tarihten itibaren çöküşe geçeceği düşünülüyor. Ekonomistlerin tahminlerine göre dolar kuru bir gece içinde 9 TL’ye kadar değer kaybedecek.

Başa dön tuşu