Haber Detayı
11 Kasım 2016 - Cuma 07:15
 
Sarıçam Belediyesi Başkanı Uludağ: "36 mahalleye tek tip park projemizi tamamladık”
Sarıçam Belediyesi tarafından ilçe merkezi dışında bulunan ve Büyükşehir yasasıyla mahalleye dönüşen 36 köye tek tip park proje yapımları tamamlanarak hizmet vermeye başladı. Belediye Başkanı Bilal Uludağ, bugüne kadar hiç park olmayan bu mahallelerimizde yapılan park çalışmalarının bitirilerek hizmete girdiğini belirterek hayırlı olması dileğinde bulundu.
YAŞAM Haberi
Sarıçam Belediyesi Başkanı Uludağ:

Sarıçam Belediye Başkanı Bilal Uludağ, hizmetlerin ilçede tüm hızıyla devam ettiğini belirterek, her geçen gün daha çok nasıl hizmet üretebilmenin hesabını yaptıklarını ifade etti. Köy statüsünden çıkarak mahalleye dönüşen 36 yere hazırlanan tek tip park projesinin yapımlarının belirlenen sürelerde tamamlandığını anlatan Başkan Bilal Uludağ, “Parkların tamamına oyun aletleri ve oturma bankları takıldı. Burada yaşayan vatandaşlarımızın da kendi yerleşim alanlarında böyle bir parktan faydalanması gerektiğini düşündük ve projemizi hazırlayarak hayata geçirdik. Şu anda 36 mahalledeki parklar hizmet vermeye başladı.  Ayrıca bir çok mevcut parklarımızı da yeniledik. Yaptığımız ve yapacağımız her şey Sarıçam’ı daha güzel ve yaşanılabilir modern bir ilçe haline getirmek için.”dedi.

45 ADET PARK YAPILDI

Toplamda yaptıkları yeni park sayısının ise 46 olduğunu anlatan Başkan Bilal Uludağ, bu çalışmaların planlanan şekilde devam edeceğini belirterek, emeği geçenlere teşekkür etti. Uludağ, bundan böyle de park yapma ve yenileme çalışmalarının süreceğini dile getirerek, ilçelerine hayırlı olması dileğinde bulundu.

Bu arada eskiden köy statüsünde olan mahallelerinde park yapılan vatandaşlar ise hiç kimsenin şimdiye kadar böyle bir hizmette bulunmadığını anlatarak,  Başkan Bilal Uludağ’a teşekkür ettiler. Vatandaşlar,” Artık bizim çocuklarımızda parklarda gönül rahatlığıyla oynayabilecekler.  Bizlerde gölgelikli olan banklarda oturarak onlarla birlikte bu parklardan faydalanmış olacağız. ”diye konuştular.

Kaynak: Editör:
Etiketler: Sarıçam, Belediyesi, Başkanı, Uludağ:, "36, mahalleye, tek, tip, park, projemizi, tamamladık”,
Yorumlar
Haber Yazılımı