GÜNDEM

Seçim öncesi hükümetten flaş karar! Başvuru yapanlara iki ayda bir 1000 TL yardım yatacak

Ak parti hükümeti seçim öncesi flaş bir adım attı. Başvuru yapan ve maddi anlamda zorluk çekenlere iki ayda bir 1000 TL yardım verilecek. Başvuru şartları da belli oldu.

Maddi durumu yerinde olmayan ve yardıma muhtaç olan vatandaşlar için seçim öncesi AK Parti hükümetinden müjdeli haber geldi. AK Parti, seçimleri kazanmayı garantilemek için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına talimatı verdi. Başvuru yapan herkese Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıfları aracılığı ile iki ayda bir 1000 TL’lik destek ödenmesi gündemde. Başvurular yine e-devlet üzerinden ya da SDYV aracılığı ile yapılabilecek. Başvuru yapmak isteyen vatandaşların gelir kriterini yerine getirmesi şartı aranıyor.

Seçim öncesi hükümetten flaş karar! Başvuru yapanlara iki ayda bir 1000 TL yardım yatacak. Ekonomik kriz hızını kesmeden sürerken özellikle Dar gelirli vatandaşlar geçim sıkıntısı yaşıyor. Yaklaşan seçimler öncesinde ise AK Parti hükümeti bu konuda yeni bir adım attı. Birçok alanda dar gelirli ve yardıma muhtaç vatandaşlara sosyal yardım ödemesi veriliyor. Bunun yanı sıra vatandaşlar için Farklı alanda da destekler sağlanıyor. Özellikle kadınlar bu destek paketleri içerisinde en çok yardımı alan kesim oluyor. Eşini kaybeden ve maddi durumu yerinde olmayan kadınlara devlet tarafından 1000 TL’lik sosyal yardım yapılıyor.

Seçimlerinde yaklaşacak olması sebebiyle AK Parti hükümeti tarafından kadınlara sağlanan destekler arttırıldı. Eşi vefat eden kadınlar için hükümetten iki ayda bir bin TL yardım duyurusu geldi. Bunun yanında kadınlara farklı desteklerde var. Hükümetin kadınlara sağladığı yardım ödemeleri ile ilgili merak edilen her şey haberimizin devamında…

DEVLET ZOR DURUMDA OLAN KADINLARA YARDIM VERİYOR

Sosyal yardım anlamında devletin milyonlarca kişiye sağladığı destek ödemeleri duyarken aynı zamanda kadınlar için pozitif ayrımcılıkla yapılıyor. Maddi durumu yerinde olmayan Dar gelirli ve yardıma muhtaç olan tüm kadınlara devlet tarafından sağlanan birçok farklı yardım bulunuyor. Ancak bunun yanında kadınlar için devletin sağladığı farklı bir deste kalemi de bulunuyor. Eşi vefat eden kadınlar, başvuru yapmaları halinde devletten maddi yardımın yanında Gıda ve yakacak yardımı da alabiliyor. Son olarak Buna iki aile bir ödenecek 1000 TL’lik sosyal yardım eklendi. Bu yardım hakkında bilgi almak isteyenler Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma vakıflarına gidebilirim.

65 YAŞ AYLIĞI DA VAR

Ayrıca eşini kaybeden, Hiçbir geliri bulunmayan ve sigortalı olarak da bir işte çalışmayan kadınlar devletten düzenli maaş da alabiliyor. Her ay ödenen ve 65 yaş aylığı olarak bilinen yaşlılık maaşı, Yukarıdaki şartları taşıyan kadın erkek fark etmeksizin herkese bağlanıyor. Yaşlılık aylığı hane içinde kişi başına düşen gelirin Asgari ücretin üçte birinden az,  yani 1833 Lira altında olması halinde Bağlanabiliyor. Yaşlılık maaşı olarak her ay 1536 TL ödeme yapılıyor.

PTT’DEN YA DA IBAN NUMARASINA YATIYOR

Eşi vefat eden kadınlara sağlanan bu destek ödemeleri başvuruların onaylanması durumunda PTT aracılığıyla ya da IBAN numarası üzerinden yapılıyor. Başvuru sırasında IBAN numarası verenler banka hesabından paralarını alabiliyor. Vermeyenler ise doğrudan PTT şubelerine kimlik kartları ile giderek yaşlılık aylığı ya da sosyal yardım ödemelerini alabiliyor.

Başa dön tuşu