Haber Detayı
26 Ekim 2019 - Cumartesi 15:17
 
ŞEF ERAY İNAL YÖNETİMİN DE SENFONİ TÜRKÜLER!
Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası (Ç.D.S.O.) bu hafta Şef Eray İnal yönetiminde muhteşem bir konsere imza atıyor.
SANAT Haberi
ŞEF ERAY İNAL YÖNETİMİN DE SENFONİ TÜRKÜLER!

Proje ve düzenlemelerini yapan, Ç.D.S.O. fagot satçısı Eray İNAL’ın  yöneteceği Cumhuriyet Bayramı Özel Programı, 1 Kasım Cuma akşamı saat 20:00’de Çukurova Üniversitesi Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

 

    Programda, Türk Halk Müziğinin önemli seslerinden Hüseyin TURAN  ve Ankara Devlet Türk Halk Müziği Korosu sanatçısı Nilgün KIZILCI solit olarak yer alacaklar. Candan EROĞLU (bağlama), Hüseyin YALÇIN (kabak kemane), Mehmet ÜRÜN (kaval), Burak ÇAKIR (perküsyon), Murat KIZILCI (perküsyon), Abdurrahman TARİKÇİ (bas gitar) ve Muzaffer YOLUK (piano) Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’na eşlik ederek Adanalı sanat severlere, sevilen türkülerden  seçmeler sunacaklar.   

                     

ÇDSO:

    Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası 1988 yılında kurulmuştur.17 kişilik küçük bir kadroyla çalışmalarına başlayan ÇDSO,Adana’nın düşman işgalinden kurtuluş günü olan 5 ocak 1992 tarihinde ilk konserini vermiştir. Daha sonra sanatçı sayısı 46 kişiye ulaşan orkestra, Çukurova Filarmoni derneğinin katkıları ile konserlerini gerçekleştirmektedir. Bugün dışardan ek takviyeler ile 70 ‘e ulaşan sanatçısıyla topluma klasik müzik sevgisi aşılayan ÇDSO, enerjisini salonların dışına taşıyarak, köylerde,  cezaevlerinde, hatta göçebe çadırlarında klasik müzik konserleri vermektedir. ÇDSO uluslararası turnelerde de Türkiye’yi dünyada başarıyla temsil etmektedir.

 
Kaynak: Editör:
Etiketler: ŞEF, ERAY, İNAL, YÖNETİMİN, DE, SENFONİ, TÜRKÜLER!,
Yorumlar
Haber Yazılımı