GÜNDEM

Selçuk Geçer TCMB faiz kararı sonrası bombayı patlattı! Elinde 1 Dolar bile olan hemen kulak versin, çok kazanacaksınız

Dolar yorumları ile vatandaşların yatırımlarına yön veren Selçuk Geçer’den yeni tavsiyeler geldi. Merkez Bankası faiz kararı sonrası dolarda son durumu değerlendiren Selçuk Geçer Aralık ayını işaret etti.

Dolar hakkında yüzlerce yorumda bulunan ve neredeyse hepsini doğru şekilde yorumlayan ünlü ekonomist Selçuk Geçer, yılsonu yaklaşırken de çok önemli konulara değindi! Söylediklerine kulak verenler her zaman karlı çıktı! Selçuk geçer, Aralık ayına ilişkin yeni tahminlerde bulundu. Özellikle bugün açıklanan Merkez Bankası faiz kararı sonrasında ünlü Ekonomist bu değerlendirmeleri çok önemli. Peki, Dolar düşecek mi Yoksa çıkacak mı? Elinde doları olanlar ne yapmalı? Selçuk Geçer elinde bir doları bile olanlara çok önemli tavsiyeler verdi.

Ekonomist Selçuk Geçer Aralık ayı için dolar ile ilgili kritik açıklamalara değindi. Doların 2022 yılının son ayında çok büyük bir ivme kazanarak yükselişe geçeceğini öngören ekonomist Geçer, kurda fiyatların 20 liraya kadar ulaşacağını ortaya attı. Merkez Bankası faiz kararı sonrasında dolarda kıpırdama olmaması Birçok kişiyi umutlandırdı ancak ünlü Ekonomist çok da olumlu konuşmadı. Bugüne kadar dolar yorumları ile ilgili birçok konuda haklı çıkan Selçuk Geçer, Aralık ayında her şeyin tersine döneceğini söyledi. Dolara yatırım yapmak isteyenlere de tavsiyelerde bulunan ünlü Ekonomist, Aralık ayına kadar mutlaka alım yapılması gerektiğini söyledi.

DOLAR YÜKSELİŞTE

Dolara yatırım yapan bireylerin birçoğunun yakından takip ettiği bir isim olan Selçuk Gezer, dolar ile ilgili yaptığı tahminlere bir yenisini daha eklemiş oldu. Dolarda yaşanacak kur değişikliği ile ilgili neredeyse kesin konuşan Geçer, dolar kurunu yükselen bir grafiğin beklediği hakkında yorumlar yaptı. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın bugün faiz kararını açıklaması sonrasında dolarda yukarı yönlü bir kıpırdama olmadı. Piyasaların beklediği faiz kararı yine sürpriz oldu. Merkez Bankası’nın 100 baz puan faiz indirimi yapması beklenirken Faizi 12’den 10.5’e indirdi. Merkez Bankası’nın faiz kararı sonrasında dolar da bir değişiklik yaşanmadı. Ancak ekonomik Selçuk Geçer bunun baskı olduğunu söyledi nokta yani Selçuk Geçer’in tahminlerine göre dolar yeniden yükselişe geçecek.

20 LİRA VE ÜZERİNİ GÖRECEK!

Dolara yatırım yapan kişileri ve dolar kuru üzerinden çalışan işletmeleri özellikle uyararak yıl sonunda doların 20 lira ve üzerinde seyredeceğini dile getirdi. Aralık ayına dikkat çeken Selçuk geçer, Merkez Bankası’nın beklenti anketinde de doların şu ankinden çok daha yüksek geldiğini dile getirdi. Selçuk Geçer’in yorumları şu şekilde;  “Merkez Bankası’nın gerçekleştirdiği beklenti anketinde bulunan hedefler gerçeği yansıtan rakamlar değil ancak onlar da yıl sonuna yaklaştıkça dolar kurunda yaşanacak olan yükselişten söz edecekler”  Geçer, sözlerinde yalnızca aralık ayında değil yükselişin aralık ayına kadar sürebileceğini de belirtti.

Başa dön tuşu