GÜNDEM

SGK tek tek avlıyor! Bunu yapanların maaşı kesilecek, ödenen paralar faiziyle geri istenecek, aman dikkat!

SGK harekete geçti, tek tek tespit ediyor. Bu sahtekarlığı yapanlar yandı. Maaşları kesiliyor, bugüne kadar ödenen paralar faiziyle geri alınıyor.

SGK tek tek avlıyor! Bunu yapanların maaşı kesilecek, ödenen paralar faiziyle geri istenecek, aman dikkat! SGK’dan milyonlarca kişiyi ilgilendiren çok önemli karar geldi. Emeklilikte hileye başvuranlar için yeni dönem başladı. Sosyal Güvenlik Kurumu tek tek tespit ediyor, bugüne kadar ödenen paraları geri alıyor ve maaşları kesiyor. Konu ile ilgili merak edilen tüm detaylar haberimizde…

Sosyal Güvenlik Kurumu, resmi bir açıklama yaparak dolandırıcıların peşine düştüğünü duyurdu. Emeklilik konusunda hileye başvuranlar, SGK’nın yaptığı ödemeleri hile ile alanlar bundan sonra yandı. Özellikle kendini engelli gösterip maaş bağlatanlar için düğmeye basıldı. Yapılan incelemeler sonucunda sahtekarlık tespit edilmesi durumunda SGK çok sayıda yaptırım uygulayacak, aynı zamanda bu kişilerin maaşları kesilecek, bugüne kadar ödenen paralar faiziyle geri alınacak. Merak edilen detaylar haberimizde…

SGK TEK TEK TESPİT EDİYOR

Engelli olarak emekli olan ve buna rağmen çalışmaya devam eden kişiler SGK’nın radarına girdi. Sosyal Güvenlik Kurumu Bu kişiler hakkında araştırma başlattı. Araştırmalar sonucunda kişilerin kendini engelli gösterip maaş bağlattıktan sonra çalışmaya devam ettiklerinin tespit edilmesi durumunda maaşları kesilecek. Sadece bu kadar da değil, SGK o zamana kadar ödenmiş olan tüm paraları da geri isteyecek. Üstelik faizi ile beraber.

MALÜLEN EMEKLİ OLANLAR İLGİLENDİRİYOR

Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından yapılan bu çalışma Sadece malulen emekli olanlara ilgilendiriyor. Ancak normal şartlarda emekli olan ve sosyal güvenlik destek primi ödeyerek çalışmaya devam eden kişiler kapsam dışı kalıyor. Meslek hastalığı, iş kazası ya da çalışmaya başladıktan sonra geçirdiği ağır bir hastalık sebebiyle malulen emekli olup aylık almaya başlayanlar sosyal güvenlik kurumunun radarında. Bu kişilerin hile yaptığı tespit edilirse SGK maaşı anında kesecek. Aynı zamanda o zamana kadar ödenen Maaşlar da tek tek geri alınacak.

SGK ÇEYİZ YARDIMI DA MERCEK ALTINDA

Sosyal Güvenlik Kurumu çeyiz yardımı alanları da mercek altına aldı. SGK’dan çeyiz yardımı almak için evlenen Ancak daha sonra boşanan kişiler de incelemeye tabi tutuluyor. Böyle bir durumun tespit edilmesi halinde de ödenen çeyiz yardımının geri iadesi isteniyor.

Bildiğiniz üzere SGK çeyiz yardımı kapsamında yetim kız çocuklarına 2 aylık maaşları peşin olarak ödeniyor. Ancak kız çocukları evlenmeleri durumunda bu ödemeden faydalanabiliyor. Sosyal Güvenlik Kurumu Bu konuda yapılan şikayetler üzerine harekete geçti. Sadece çeyiz yardımı almak için evlenenler tespit edilecek ve ödemeler geri alınacak.

Başa dön tuşu